کوچک کردن سینه با سه روش لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز

کوچک کردن سینه با سه روش لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز چیست؟

شكایت از بزرگی سینه یا افتادگی آن یكی از شایعترین علل مراجعه به جراحان زیبایی است. لیپوساکشن یکی از روشهای کوچک کردن سینه است. در این روش از لیپوساکشن برای خارج کردن بافت چربی سینه ها استفاده می شود.
اكثر بیمارانی كه از بزرگی سینه شكایت دارند، دچار افتادگی سینه هم هستند؛ اما ممكن است فرد به علت تحلیل رفتن و از دست دادن بافت سینه دچار افتادگی سینه نیز شده باشد، كه درمانهای متفاوتی دارد.

لیپوساکشن با لیزر

جراحی لیپوساکشن | کوچک کردن سینه


بزرگی سینه ها میتواند باعث مشكلات فراوانی شود. درد گردن، درد شانه و پشت، احساس خواب رفتگی دستها، ایجاد شیار و لك روی شانه ها، تعریق و عفونت چین زیر سینه ای به خصوص در تابستان، محدود كردن فعالیت های ورزشی، تنگی نفس ضمن ورزش، كاهش اعتماد به نفس و گوشه گیر شدن و كاهش فعالیتها و روابط اجتماعی و مشكل در یافتن لباس مناسب شود.
عمل كوچك كردن سینه به شكل موثری این علائم و دردها را كاهش می دهد و باعث بهبود اعتماد به نفس و روابط اجتماعی فرد می شود.
در سینه ها با توجه به این که مشخص است چه مقدار از بافت سینه را بافت غددی خود پستان و چه مقدار از آن را بافت چربی تشکیل داده است، در افراد جوانتر بیشتر بافت سینه را بافت غددی تشکیل می دهد و بنابراین مناسب لیپوساکشن نیستند اما در افراد پس از سن یائسگی مقدار چربی پستان بیشتر بوده و احتمال موفقیت لیپوساکشن برای کوچک کردن سینه بیشتر است.در عین حال نکته مهم دیگر آن است که پستانی که قرار است تحت لیپوساکشن قرار گیرد، باید فاقد افتادگی قابل توجه و ترکهای پوستی باشد تا افتادگی آن تشدید نشود.
باید توجه داشت که امروزه هنگام عمل جراحی کوچک کردن سینه از روشی مکمل حین عمل جراحی استفاده می شود. در این روش از ساکشن قسمت پایینی و خارجی سینه برای فرم دادن به سینه استفاده می شود.

علت بزرگی سینه 

بارداری، چاقی، یائسگی، مصرف داروهای هورمونی از علت بزرگی سینه می شود.
بزرگی سینه در نوجوانان:این نوع بزرگی معمولا همراه با چاقی نیست و علت آن، حساس بودن بافت سینه به هورمونهای جنسی است.

لیپوساکشن سینه چگونه انجام می‌شود؟

عمل کوچک کردن سینه از طریق لیپوساکشن بدون باقی ماندن جای زخم انجام می‌شود. این عمل از طریق کانولاهای بسیار کوچک با ایجاد سوراخ‌های کوچکی روی پوست انجام می شود. با لیپوساکشن چربی را به آرامی برداشته م و به بافت‌های غده‌ای سینه آسیبی وارد نمی‌کند. پس از اتمام لیپوساکشن، پوست سینه بلافاصله به میزان چند درجه جمع می‌شود و سپس به تدریج با گذشت ۳ تا ۶ ماه، پوست سینه به میزان بیشتری منقبض و جمع می‌شود.

لیپوساکشن با لیزر

لیپوساکشن | جراحی لیپوساکشن

 

مزایای کوچک کردن سینه با روش لیپوساکشن

دوره بهبودی بسیار سریع و راحت  می باشد و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. شکل و اندازه سینه بدون اینکه جای زخم قابل ‌توجهی روی آن باقی مانده باشد، بهبود می‌یابد. در این روش توانایی شیر دادن به کودک به دلیل حذف نشدن بافت سینه امکان پذیر است و به دلیل کاهش بافت چربی نتایج ماموگرافی واضح تر است. احتمال از دست دادن حس سینه بسیار کمتر از روش‌های دیگر است.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک با استفاده از نیروی مکش محتوای چربی را از سینه خارج می کند و در نتیجه اندازه سینه را کاهش می دهد. برای اطمینان از اینکه قطعات بزرگ چربی حذف شده‌اند، به طور همزمان از لیپوساکشن نیز استفاده شود.

کوچک کردن سینه با روش لیپوماتیک، چگونه انجام می‌شود؟

لیپوماتیک روشی سریع و با دوره بهبودی بسیار بالا است؛ طوری که بیمار پس از کوچک کردن سینه با لیپوماتیک، خیلی زود می‌تواند به فعالیت‌های عادی زندگی خود برگردد. 
در لیپوماتیک جای زخم باقی‌مانده به حداقل میزان ممکن خواهد رسید و یا حتی هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند. در این روش مقدار بسیار کمی بی‌حسی موضعی به بافت چربی سینه تزریق می‌شود که این تزریق باعث ورم کردن و سفت شدن آن می‌شود. سپس برش‌های بسیار کوچکی در دو سمت قسمت پایینی سینه ایجاد می‌شود. بعد از آن کانولای بسیار کوچکی در برش‌ها قرار داده می‌شود تا چربی را از سینه بیرون بکشد. دستگاه لیپوماتیک کانولا را ۳۶۰ درجه به ارتعاش درمی‌آورد تا چربی را تجزیه کند؛ این کار باعث می‌شود عمل خارج کردن چربی راحت‌تر انجام شود.

لیزر لیپولیز

لیپوساکشن

کاربرد لیپوساکشن

لیپوساکشن ران ها ، باسن و پهلو ها ، شکم و کمر ، شکم و پهلو، قسمت فوقانی بازو ها، پشت، قسمت داخلی زانو ها، ناحیه قفسه صدری، گونه ها، چانه، گردن، ساق پا ها، غبغب، در اعمال جراحی ژنیکوماستی، لیپوساکشن صورت و گردن.
لیپوساکشن گاهی اوقات به تنهائی انجام شده و در موارد دیگر همراه با سایر اعمال جراحی پلاستیک از قبیل لیفت صورت، کوچک کردن سینه ها یا جراحی شکم انجام می پذیرد.پوشیدن گن های مخصوص بعد از لیپوساکشن و لیپولیز توصیه می شود.

لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز به معنای تخریب بافت چربی با لیزر است. لیزرلیپولیز یک روش جدید جهت کاستن از میزان چربی زیر پوست است که اکثرا بصورت سرپائی و با بیحسی موضعی  طی یک جلسه باعث رفع چاقی های موضعی می شود .
روشهای نسبتا قدیمی تر جهت رفع چربی موضعی شامل لیپوساکشن، تخریب چربی به کمک امواج التراسونیک یا با تزریق مواد دارویی خاصی به داخل آن یا تاباندن امواج رادیویی RF وغیره می باشد.
از مزایای روش لیزر لیپولیز جمع و سفت تر شدن پوست بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی وجمع شدگی کلاژن است و همچنین درد تورم و کبودی و برگشت چربی در موضع نسبت به روش لیپوساکشن بسیار کمتر یا ناچیز است.  تابش لیزر درزیر ودر لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود. ایجاد ناهمواری در زیر پوست که یکی از معضلات روش لیپوساکشن میباشد با لیزر لیپولیز کمتر است .
لیزر لیپولیز را برای رفع چربی های موضعی زیر پوستی در هر قسمت از بدن شامل صورت، غبغب گردن، بازو، سینه، شکم، پهلو، پشت، باسن، ران، ساق می توان به کار برد .
از محدودیت های این روش آن است که در جاهایی از پوست بدن مانند شکم که ترکهای فراوان و پوست شل و آویزان دارد با لیزر لیپولیز مشکل کامل رفع نمی شود و نیاز به جراحی جهت اصلاح کامل دارد. اگر ضخامت چربی زیر پوستی زیاد باشد همزمان لیپوساکشن جهت برداشتن چربی های عمیق تر به منظور رفع کامل مشکل انجام می شود.

روش انجام لیزر لیپولیز

ابتدا مایع مناسب حاوی ماده بی حسی و منقبض کننده عروق به زیر پوست و بافت چربی تزریق می شود. سوراخ های ۱تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می شود و تحت بی حسی موضعی یک لوله کانولا جاوی فیبر نوری باریک وارد زیر پوست می شود. سپس کانولا به آرامی به عقب وجلو حرکت داده می شود و نور لیزر به سلول های چربی برخورد کرده وسبب پاره شدن سلولهای چربی و تخریب سلولی و مایع شدن چربی درون سلول می شود . که بعد از آن اگر حجم چربی مایع زیاد باشد این چربی مایع به راحتی با ساکشن با فشار کم خارج می شود ولی اگر حجم مایع کم باشد نیاز به ساکشن ندارد و توسط بدن متابولیز شده واز بین می رود .

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظر دهید