مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را بدانید

جوان ماندن و زیبایی پوست موضوعی است که در تمام دوران تاریخ همیشه مورد توجه قرار گرفته است. یکی از ساده ترین روش های جوانسازی پوست تزریق بوتاکس است که بسیار مورد توجه است. رعایت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای دریافت نتیجه ی بهتر الزامی است.

در مورد تزریق بوتاکس لازم است درمان به درستی انجام شود، تا عوارض جانبی به به همراه نداشته باشد و نتیجه ی حاصل از تزریق کاملاً رضایت بخش باشد. در حالی که احتمال این وجود دارد که قرمزی، تورم یا کبودی رخ دهد، این عوارض جانبی معمولا خفیف است و باید در چند ساعت یا چند روز اول بعد از تزریق از بین بروند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس | تزریق بوتاکس به صورت

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

اعمالی که لازم است بعد از تزریق بوتاکس رعایت شود به اندازه ی کیفیت کار انجام شده اهمیت دارد لذا می توان به رعایت موارد زیر برای حصول نتیجه ی عالی اشاره کرد

- بعد از تزریق بوتاکس لازم است محل تزریق را لمس نکنید و از ماساژ دادن آن به مدت حداقل 24 ساعت پرهیز کنید زیرا مالش پوست موجب انتقال ماده ی بوتاکس به قسمت های دیگر پوست می شود.

- بعد از تزریق بوتاکس در صورت مشاهده ی کبودی در محل برای رفع آن می توانید از قرص آرنیکا و یا ویتامین K با تجویز پزشک استفاده کنید.

- انجام فعالیت های بدنی سنگین، ورزش و یا فعالیت هایی که منجر به خم کردن گردن می شود بعد از تزریق توصیه نمی شود، بهتر است در مورد زمان شروع فعالیت های سنگین و ورزش از پزشک خود سوال کنید.

- بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید زیرا موجب بالا رفتن دمای بدن می شود.

- به مدت 4 ساعت بعد از تزریق از خوابیدن و یا دراز کشیدن پرهیز کنید و سر و گردن را به طور عمودی قرار دهید.

- از شستشوی  صورت در 5 ساعت اول بعد از تزریق خودداری کنید، بعد از گذشت 5 ساعت اگر قصد شستشوی صورت خود را دارید این کار را باید به آرامی و با استفاده از آب سرد انجام دهید و صورت را به هیچ عنوان نمالید.

- در مورد حمام کردن بعد از تزریق بوتاکس لازم است به مدت 24 ساعت آن را به تعویق بیندازید چرا که گرما موجب تغییر حالت ماده ی تزریق شده می شود و نتیجه ای که عایدتان می شود مطلوب نخواهد بود. بنابراین سعی کنید از ماندن در وان حمام، پاک کردن صورت با آب بسیار داغ و یا استفاده از حمام بخار پرهیز کنید.

- تا 24 ساعت لایه بردار شیمیایی و میکرودرم پوست ممنوع است.

تزریق بوتاکس صورتتزریق بوتاکس به صورت

 

- سعی کنید به مدت 2 هفته بعد از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

- ورم پلک فوقانی و اطراف چشم برای افرادی که اولین تجربه بوتاکس را دارند، امری عادی است.

- بیماران لازم است پس از گذشت دو هفته به پزشک مراجعه کنند.

- ممکن است نواحی مورد تزریق تا چند هفته کرخت یا سنگین شود. این مشکلات جای نگرانی ندارد و به تدریج برطرف می شود.

- تا دو هفته نباید لیزر پوستی انجام دهید.

- معمولاً تا یک روز بعد از تزریق بوتاکس احساس سردرد کاملاً طبیعی است و نیازی به مراقبت خاصی ندارد. در صورت بروز درد فقط مجاز به استفاده از استامینوفن یا کدئین معمولی می باشید.

- بهتر است تا سه ساعت بعد از تزریق در نواحی تزریق شده به منظور کاهش  درد و جلوگیری از کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.

- سه روز قبل و بعد از تزریق از مصرف  قرص های آسپرین و وارفارین خود داری نمایید.

- به مدت 24 الی 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس پرواز نداشته باشند. زیرا ممکن است تغییرات فشار هوا در کابین هواپیما بر نتایج بوتاکس تاثیر  منفی بگذارد. و موجب جا به جایی بوتاکس به دیگر نواحی صورت شود.

- بعد از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید.

- در صورت مشاهده ی عوارض جانبی شدید بعد از تزریق بوتاکس حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

تزریق بوتاکس صورت

 بیشتر بدانید: بوتاکس چیست؟

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب ها

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظر دهید