تأثیر پروتز سینه و بارداری

جراحی پروتز سینه از محبوب ترین عمل های زیبایی رایج در میان زنانی است که  تمایل دارند شکل و سایز سینه ی خود را تغییر دهند. در زمینه ی پروتز سینه و بارداری جای هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا پروتز سینه بر روی بارداری تاثیر مستقیمی نخواهد داشت. بعضی از زنان باردار برای اینکه شکل و حالت سینه های خود را به حالت قبل برگردانند و یا برای اصلاح عدم تقارن سینه ها قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارند، بنابراین لازم است تصمیم گیری برای بزرگ كردن سینه‌ ها كاملا آگاهانه باشد، افرادی كه قصد انجام جراحی پروتز سینه را دارند باید اطلاعات مناسبی از نوع، اندازه، محل قرارگیری و برش ایجاد شده، تاثیرات پروتز سینه بر بارداری و شیردهی و فواید و عوارضی كه هر نوع از پروتزها دارند از پزشك خود كسب ‏كند تا بتوانند تصمیم بگیرند كه از كدام روش استفاده كنند كه به نتیجه دلخواهشان برسند.‏

پروتز سینه در بارداری

پروتز سینه | جراحی پروتز سینه

هدف از انجام جراحی پروتز سینه

هدف از انجام جراحی پروتز سینه این است که انجام جراحی تاثیرات بدی بر دوره ی بارداری و شیردهی ایجاد نکند. اصول کار این جراحی بدین صورت است که ضمن ایجاد تغییرات ظاهری رو سینه، بافت سینه، عضلات سینه، مجرا و غدد شیری به هیچ عنوان دچار تغییرات نشوند.

 

پروتز‌های سینه و بارداری

چنانچه در صورت داشتن پروتز در سینه ها بارداری صورت گیرد  ،هیچ خطری از جانب پروتزها برای خود و فرزندتان وجود نخواهد داشت، همچنین پروتز ها مداخله ای در بارداری ایجاد نخواهد کرد، در مجموع وجود پروتز در سینه‌ها در دوره بارداری مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما در طول بارداری متوجه تغییراتی در سایز و فرم سینه خواهید شد که امری کاملاَ عادی به دلیل نوسانات هورمونی، تغییرات در مجاری و غدد  شیری و افزایش وزن می باشد.  این تغییرات تاثیر بدی بر روی پروتز ها نخواهند داشت با وجود اینکه پروتز سینه در زمان بارداری هم می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مثل فشار و انقباض سینه ها شود، جای نگرانی وجود ندارد و نمی تواند مشکلات خاصی را به همراه داشته باشد چرا که سایز سینه ها در زمان بارداری به طور طبیعی و در حالت عادی افزایش پیدا می کند.

با این اوصاف کاملاً طبیعی است که پوست سینه پس از حاملگی دچار کشیدگی شود و این امر ممکن است باعث شود سینه ها تا حدی نزول کنند و  این افتادگی در صورت وجود پروتز در سینه ها به دلیل وزن آن ها، بیشتر است.با اینکه پس از اتمام دوران بارداری و شیر دهی تغییرات ایجاد شده در سینه برطرف می شود ولی کشیدگی پوست امکان دارد که باقی بماند و باعث شود پروتز پایین تر از حد معمول خود قرار گیرد و افتاده شود .بنابراین چنانچه از تاثیرات بارداری روی ظاهر سینه تان پس از زایمان ناراضی هستید، پس از گذشت زمان مناسب و بازگشت به حالت عادی قبل از بارداری می توانید با انجام دادن یک لیفت یا جراحی بالا کشیدن سینه یا ترکیبی از لیفت و پروتز جدید دوباره به  زیبایی و رضایت قبل از بارداری را دست یابید. درکل توصیه ی جراحان این است بهتر است که انجام جراحی پروتز سینه را به زمانی بعد از اتمام دوران بارداری و شیر دهی موکول کنید تا مشکلاتی از قبیل افتادگی سینه را تجربه نکنید.

 بیشتر بدانید: هزینه تزریق چربی

 

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظر دهید