انواع مراقبت های بعد از بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های درمانی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد و برای کاهش و از بین بردن چین و چروک های بدن مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس از طریق فلج برخی عضلات منجر به از بین بردن چروک های بدن می شود. مکانیسم عملکرد بوتاکس از طریق شل کردن عضلات است. بوتاکس معمولا در مطب پزشک متخصص انجام شده و نیازی به بستری و یا بیهوشی ندارد. البته در برخی موارد و متناسب با خواست بیمار از بیهوشی موضعی هم ممکن است استفاده شود. تزریق بوتاکس یکی از روش هایی است که آگاهی از مراقبت بعد از تزریق بوتاکس از اهمیت بالایی برخوردار است. 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

ترمیم بوتاکس | انواع بوتاکس

بوتاکس مو

بوتاکس مو از جدیدترین روش‌های درمانی است که برای برگرداندن شادابی و استحکام به مو‌هایی که در اثر فرآیند‌های شیمیایی، صاف کردن و سشوار کشیدن ضعیف شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی موثر مو‌های آسیب دیده شما را دوباره شاداب خواهد کرد.

ترکیبات استفاده شده در روش درمانی بوتاکس مو که خاصیت جوان کنندگی دارد از آنتی اکسیدان‌های قوی، انواع پروتئین‌های لازم برای رشد مو از جمله پروتئین‌های ابریشم و گندم، روغن خاویار، امگا، انواع آمینواسیدها، ترکیبات کلاژن و ویتامین ۵ B تشکیل شده است.

محلول بوتاکس شکاف‌های بوجود آمده در ساقه موی آسیب دیده را پر کرده، پروتئین‌های از دست رفته را جبران کرده و رطوبت لازم را به مو‌ها خواهد رساند.

هم‌چنین نوک شکافته شده مو‌ها را ترمیم کرده، گره خوردگی و پیچ و تاب مو‌ها را کم کرده و شادابی و درخشانی خاصی به مو‌های شما خواهد بخشید. این ترکیب طبیعی ریشه‌ی مو‌ها را تقویت کرده و ظاهری نرم و درخشان را بدون کاهش حجم مو‌ها به آن‌ها می‌بخشد.

این روش درمانی در کل حدود ۱.۵ ساعت به طول می انجامد و تاثیر آن برای چند هفته متوالی پابرجا خواهد بود. 

 

بوتاکس پیشانی و چشم

یکی از مهم ترین و رایج ترین تزریقات بوتاکس برای رفع چین وچروک و خطوط عمیق بوتاکس پیشانی و دور چشم می باشد. با تزریق بوتاکس در این نواحی علاوه بر بهبود کامل چین و چروک های اطراف پیشانی و دورچشم خود تا حدی بسیار زیاد پوست شما جوان خواهد شد.

تزریق بوتاکس

ترمیم بوتاکس | مراقبت بعد از بوتاکس

 

قبل از تزریق بوتاکس خط لبخند

نیازی به بی‌حسی ندارد، اما با این حال ممکن است پزشک ناحیه را با کمپرس سرد یا کرم بی‎حسی بی‌حس کند. درد آن معمولاً بسیار جزئی و ناچیز است. چند تزریق کوچک بوتاکس مستقیماً در ماهیچه‌هایی انجام شده که عامل شکل‌گیری خطوط هستند. کل درمان حدود 15 دقیقه زمان می‌برد. مانگاری نتایج بوتاکس معمولاً 4 تا 6 ماه است، و ماندگاری نتایج تزریق ژل 6 تا 12 ماه است. مدت اثر این نوع بوتاکس متغیر و برای هر بیمار متفاوت است. در صورت تمایل می‌توان تزریق را برای حفظ نتایج به دست آمده تکرار کرد.

 

بوتاکس ابرو و مراقبت های آن

بعد از انجام عمل بوتاکس ابرو تا حدود ۵ تا ۷ روز نتایج را مشاهده کنید. اما نتایج نهایی در زمانی در حدود ۲ هفته ظاهر خواهند شد. این عمل کاملاً بی خطر و کاملاً بدون درد است. پیشنهاد ما این است که منطقه تزریق بوتاکس را تا حدود ۴ ساعت رها کرده و دست نزنید. بیماران به ندرت چیزی بیش از ضربه های خفیف یا قرمزی، که پس از یک ساعت کاهش می یابد را تجربه خواهند کرد. با این حال احتمال بوجود آمدن کبودی وجود دارد. برای جلوگیری از این کبودی بهترین راه استفاده از رقیق کننده های خون است.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس اهمیت بالایی دارد و شاید اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری کند. مهمترین کارها برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

1- لمس نکردن قسمت تزریق! مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث شده که ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز انتقال پیدا کند.

2- بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل اجتناب کنید.

3- از فعالیت های سنگین فیزیکی پرهیز کنید.

4- کسانی که بعد از تزریق متوجه کبودی در قسمت های مورد نظر شدند می توانند از آرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند. 

5- یکی از مهمترین موارد برای مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری ها است.

6-  بعد از تزریق در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید.

7- در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید.

8- عدم مصرف آسپرین، اگزدرین، ایبوپروفن، الیو یا ادویل از یک هفته قبل از درمان تا دو روز پس از تزریق. مصرف تایلنول ایرادی ندارد.

9- عدم مصرف ویتامین E یا گل راعی (سنت جان ورت) به مدت 2 تا 3 روز قبل و بعد عمل، مصرف مولتی ویتامین ایرادی ندارد.

10- اجتناب از فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی تا 24 ساعت پس از تزریق

 بیشتر بدانید: ترمیم بوتاکس و انواع بوتاکس

 

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظر دهید