با تزریق ژل بیشتر آشنا شوید 

با افزایش سن‌، به صورت طبیعی چربی زیر پوست صورت کاهش می یابد. با کاهش چربی زیر پوست، عضلات صورت در نزدیکی سطح پوست به فعالیت خود ادامه می‌دهند به همین دلیل خطوط لبخند و خطوط دور چشم بیش از قبل نمایان می‌شوند. علاوه بر این به دلیل کشیده شدن و شل شدن پوست، حجم صورت نیز کاهش پیدا می‌کند. عوامل دیگری مانند تابش خورشید، ژنتیک و وراثت و همچنین سبک زندگی فرد می‌توانند بر پوست صورت تاثیر گذار باشند. تزریق ژل‌ باعث محو شدن خطوط چهره و همچنین جوانسازی و پر کردن صورت می‌شود.

تزریق ژلتزریق ژل | تزریق ژل به صورت

تزریق ژل لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم و ارتفاع آن کاهش می یابد و برجستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد. حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. لب فوقانی به دو قسمت لب سفید و لب قرمز تقسیم می شود که توسط حاشیه لب از یکدیگر جدا شده اند. با تشکیل چروک های عمودی و موازی در قسمت سفید لب فوقانی ظاهر نامطلوبی ایجاد می شود. به طور معمول لب تحتانی حجیم تر و کمی جلوتر از لب فوقانی است.

در تزریق ژل حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود.

 

تزریق ژل گونه

با افزایش سن حجم سطح چربی ظاهری گونه ای از بین می رود، که به خاطر پوست بسیار شل منجر به گود شدن چانه، ظاهر زشت، گود شدن زیر چشم و چین و چروک های برجسته مربوط به لب و بینی می شود.

این مشکل را می توان با اصلاح تزریق ژل گونه حل کرد، فقط ۲ تا ۳ سی سی تزریق برای پر کردن و حجم دهی هر گونه مورد نیاز است. 

 تزریق ژل باعث کاهش و بهبود چین و چروک های مربوط به خطوط خنده و کاهش کیسه های چشم و برآمدگی های زیر چشم می شود.

تزریق ژلتزریق ژل

تزریق ژل به ستون فقرات

تصادف و فعالیت مکرر ممکن است موجب آسیب به دیسک شود. جابجایی این اعصاب به سمت بیرون در نواحی آسیب دیده موجب بیرون زدگی دیسک می ‌شود.

 بیرون زدگی دیسک در صورتی که باعث تحریک ریشه عصبی موجود در ستون فقرات در نقطه خاصی شود، باعث ایجاد درد در آن نقطه می ‌شود  که اغلب درد شدیدی را به دنبال دارد. این علائم نیز می ‌تواند ازكار افتادگى‌، آتروفی عضلانی و اختلالات حرکتی را به دنبال داشته باشد.

دیسکوژِل یک ایمپلنت ژله ای است که نسبت به اشعه ایکس نفوذ ناپذیر بوده و بر پایه اتانول و محصولات سلولزی است. این محصول از طریق تزریق زیر پوستی به نخاع وارد می ‌شود.

از مزایای دیسکوژل می توان به کاهش فشار سریع ساختار عصبی، عمل یک روزه و  زمان ریکاوری بسیار کوتاه اشاره کرد.

 

تزریق ژل زیر چشم

از تزریق ژل زیر چشم می توان برای پرکردن چشم ها و رفع گودی زیر چشم ها استفاده کرد. تزریق ژل زیر چشم باعث بهبود کبودی و تیرگی زیر چشم می شود و چهره را جوان و شاداب می کند. گودی زیر چشم در سنین جوانی و پیری دیده می شودکه می تواندبه دلایل ارثی یا بیماری های مختلف بروز کند. به هر دلیل که باشد به طور قطع در زیبایی شما اثرات منفی خواهند گذاشت و غالبا چهره شما را ناراحت و غمگین نشان می دهند.

تزریق ژل در زیر چشم یک راه موثر برای برگرداندن حجم از دست رفته ی زیر چشم، رفع دایره های سیاه و گودی آن و درمان چشمان پف کرده است.

 

تزریق ژل بینی

عمل زیبایی بینی به روش تزریق ژل یا همان فیلر بینی و تفاوتهای آن با جراحی بینی دارد. جراحی زیبایی بینی  یک روش جراحی قدیمی است که می تواند شکل بینی را تغییر دهد و به بیهوشی نیاز دارد و همچنین به دلیل ایجاد کبودی و ورم، دوران نقاهت طولانی دارد، اما در این روش، نتیجه کار دائمی است. از سویی دیگر، در روش عمل زیبایی بینی با تزریق ژل به بینی  از سوزن های کوچک برای تزریق فیلر به همراه بوتاکس و یا بدون آن استفاده می شود. نتیجه این روش موقتی است.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در حین جراحی زیبایی بینی انجام می‌شود، برداشتن قوز بینی از روی تیغه‌ی بینی است. تغییر شکل بینی بدون نیاز به عمل جراحی، می‌تواند بینی شما را صاف‌تر، جامع‌تر و یا متقارن‌تر جلوه دهد. کاربرد تزریق ژل به بینی برای افرادی که کمی انحراف بینی دارند، افرادی که بینی های کوچک دارن و نیاز به تجدید ساختار دارند، بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد، بینی هایی که قوز بینی  متوسط بر روی پل بینی وجود دارد، افتادگی بینی بصورت خفیف تا متوسط سر بینی، بینی ای که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد، بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد مناسب است.

 

رفع خط خنده  با تزریق ژل

 خطوط خنده، چین های وابسته به بینی هستند که از هر دو طرف بینی تا گوشه های دهان ادامه دارد. این خطوط بر اثر سالخوردگی و پیری بوجود می آیند، وقتی لایه های چربی صورت از بین می روند و باعث می شود که پوست حالت افتاده ای پیدا کند و چین های برجسته ای را ایجاد کند.

خطوط خنده به راحتی با تزریقات ژل تغییر می کنند در حالی که انعطاف در آن ناحیه را زیاد و باعث کاهش عمق آنها می شود. این روش، بیش از ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد، ۲ الی۳ تزریق در هر طرف از کناره های بینی انجام می شود.

برای نتیجه بهتر، برخی ممکن است نیاز به درمان تزریق ژل گونه داشته باشند، تا لایه های چربی صورت که از دست داده اند را بدست آورند.

 

تزریق ژل صورت

ژل های تزریقی به صورت تزریق می شوند تا خطوط نازک، چین و چروک و گودی ها را از بین ببرند. هم چنین برای افزایش حجم گونه و لب نیز کاربرد دارند. همان طور که می دانید امکان توقف روند پیری به صورت کامل وجود ندارد، اما ژل های تزریقی برای مخفی کردن علائم اولیه ی پیری و همچنین جوان سازی استفاده می شوند.

 

تزریق ژل به سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق ژل یکی از روش های رایج و بی خطر برای خانم هایی که از فرم سینه های خود ناراضی هستند، می باشد. استفاده از درمان های غیر جراحی مانند تزریق ژل و چربی یکی از راههایی است که برای بزرگ کردن سایز سینه ها پیشنهاد می شود. در روش بزرگ کردن سینه بدون عمل جراحی از هیچ پروتزی استفاده نمی‌شود بلکه مواد استفاده شده در این ژل‌های تزریقی برای بزرگ کردن سینه مشابه با مواد به کار رفته در ژل‌های تزریقی مخصوص صورت است. در این روش برای خوش فرم کردن سینه، ژل در زیر بافت سینه تزریق می‌شود اما نتایج آن نسبت به سایر روش های درمان طبیعی و ماندگار نیست. در  این روش، ژل با ماده‌ی بی‌حس کننده ترکیب شده و سپس در سینه ها تزریق می‌شود.

 

تزریق ژل پیشانی

خطوط و چین و چروک پیشانی نمایی بیشتری را به خود اختصاص داده و بیشتر در معرض دید می باشند و زیبایی و جذابیت فرد را خدشه دار می کند ، با تزریق ژل پیشانی این امکان به وجود می آید که تمامی خط های عمیق و یا کم عمق در سطح پیشانی از بین رفته و محو گردند و پوستی زیبا و شفاف به فرد هدیه داده شود  معمولاً این روش برای از بین بردن خط اخم و خطوط پیشانی استفاده می شود که  روشی غیر تهاجمی است و باعث آلرژی یا حساسیت در افراد نمی شود در این تزریق ابتدا ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و سپس، ژل از طریق سوزن بسیار ریز و مخصوص در محل تزریق می شود و در آخر آن ناحیه پس از تزریق  به کمک متخصص ماساژ داده شده تا ژل ها متوازن  و یک دست شوند، این روش نیاز به زمان بسیار کمی دارد و تنها در یک جلسه امکان پذیر  می باشد و مزایای بسیار زیادی را در بر دارد .

 

تزریق ژل به باسن

انحنای باسن و خوش فرمی آن به عنوان یکی از زیباترین خصوصیات زنانه می باشد. فیلرها یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی هستند که نتیجه استفاده از آنها در مدت زمان کوتاهی مشخص شده، خطرات کمی دارند و بهبودی پس از تزریق آنها بسیار سریع حاصل می گردد.تزریق ژل به باسن به صورت سرپایی انجام می شود و هزینه آن بسیار مناسب تر از روش های دیگر است.

بهترین ژل ها، ژل هایی با عنوان  هیالورونیک اسیدی قابل جذب می باشد. با وجود این که میزان ماندگاری این ژل ها بین یک تا یک سال و نیم می باشد ولی عارضه های مختلفی از جمله گلوله شدن، جابه جایی و عفونت را در پی نخواهد داشت.

درواقع تزریق ژل در باسن برای مواقعی که در دو طرف باسن تقارن دیده نمی شود و یا باسن به اندازه ای کوچک است که با اعضای بدن به شکلی بسیار زیادی نامتناسب می باشد و همچنین افرادی که اقدام به گرفتن رژیم جهت کاهش وزن خود کرده اند ممکن است با افتادگی و شل شدگی قسمت های مختلفی از بدن مواجه شوند که یکی از این نواحی باسن می باشد در این صورت تزریق ژل می تواند روش انتخابی مطلوبی برای بازگرداندن زیبایی به باسن قلمداد شود. با حجیم کردن باسن توسط تزریق ژل می توان عیوبی را که به دلایل مختلف به وجود آمده است پوشش داده و رضایت خاطر فرد را برای داشتن یک اندام متناسب و ایده آل تامین نماید.

 بیشتر بدانید: ماندگاری تزریق ژل

 

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

برچسب ها

امتیاز دهید :
به اشتراک بگذارید :

گزارش

نظر دهید