ماندگاری تزریق ژل

ژل‌ها از ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک  ساخته شده اند که به صورت طبیعی هم در پوست وجود دارد و باعث حجم دهی و قوام پوست می‌شود، ماندگاری تزریق ژل بسته به میزان و محل تزریق متفاوت خواهد بود. به طور طبیعی چون هیالورونیک اسید جزیی از بافت پوستی می باشد در نتیجه احتمال ایجاد عارضه با تزریق ژل اندک است و در نهایت در صورت تزریق ژل ممکن است عوارضی مانند ورم و یا کبودی مختصر ایجاد شود.

ماندگاری ژل

ماندگاری تزریق ژل

برای دستیابی به زیبایی با تزریق ژل،  تنها ماندگاری ژل مطرح نیست بلکه لازم است با توجه به شرایط و نیاز فرد، مناسب تزرین ژل انتخاب شود. تزریق یک نوع ژل از فردی به فرد دیگر از نظر جذب ژل توسط بدن و میزان ماندگاری با توجه شرایط بدن و ناحیه ی تزریق شده متفاوت خواهد بود. انتخاب نوع مناسب ژل و میزان واحد مصرفی برای هر فرد تنها با بررسی و تشخیص پزشک متخصص پوست تعیین خواهد شد.

دسته بندی  ژل ها بر اساس میزان ماندگاری

ماندگاری تزریق ژل ( کلاژن، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت کلسیم در دسته ی ژل های موقت هستند که سازگاری بالایی با بدن دارند و ماندگاری آنها از یک سال کمتر است .

ژل های نیمه ماندگار ( از پلی متیل متاکریلات ساخته شده و بهتر است برای قسمت های ضخیم از جمله خط خنده مورد استفاده قرار گیرند و ماندگاری آن نیز بین 6 تا 18 ماه است).

ژل های ماندگار ( ژل های ماندگار به ژل های سیلیکونی هم معروفند، هرگز نباید به صورت تزریق شوند و ماندگاری آنها 2 الی 10 سال خواهد بود ).

ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل لب

تزریق ژل به لب یکی از ساده ترین روش های حجم دهی به لب است. ماندگاری تزریق ژل لب معمولاً بین 6 تا 8 ماه می باشد و جهت حفظ نتایج نیاز به تکرار مجدد تزریق ضرورت میابد معمولاَ تزریق ژل لب را می‌توان هر 6 ماه تکرار کرد.

ماندگاری تزریق ژل گونه

تزریق ژل به گونه ها روشی برای حجم دهی به این نواحی است. ماندگاری تزریق ژل گونه اغلب بین ۱۲ تا ۱۴ ماه است و حتی برخی از آن هم بیشتر دوام می‌آورند.

مدت زمان ماندگاری تزریق ژل ستون فقرات یا دیسکوژل

یکی از جدیدترین روش ها برای رهایی از درد دیسک کمر روش دیسکوژل است. دیسکوژل ماده ای بی خطر است که در فضای دیسک تزریق می شود و بعد از تزریق سفت می شود و حالتی پنبه ای پیدا می کند. دیسکوژل منافذ بخش پاره شده را در صورتی که محتویات دیسک وارد کانال نخاعی نشده باشد، می بندد و به بهبود بر جستگی دیسک و آزاد شدن کانال نخاعی کمک می کند. ماندگاری تزریق ژل ستون فقرات از آنجایی که پس از تزریق دیسکوژل به دیسک، این ماده به پروتز یا ایمپلنت تبدیل می شود معمولاً ماندگاری آن دائمی خواهد بود.

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل به زیر چشم روشی موثر برای بازگردان حجم از دست رفته زیر چشم، رفع تیرگی یا دایره های سیاه و گودی زیر چشم و درمان چشمان پف است. ماندگاری تزریق ژل زیر چشم به محصولی که استفاده می شود و ویژگی های فردی بستگی دارد. بیشتر ژل های مورد استفاده در این ناحیه بین ۶ تا ۱۸ماه یا حدود یکسال ماندگاری دارند.

ماندگاری تزریق ژل بینی

 تزریق ژل به بینی روشی است که بدون نیاز به جراحی می توان قوز بینی یا تو رفتگی ها و سایر نواقص بینی را بر طرف نمود. ماندگاری تزریق ژل بینی می تواند بین 6 تا 12 ماه ماندگاری داشته باشد.

ماندگاری تزریق ژل خط خنده

بر طرف نمودن خط خنده با ژل روشی بسیار کارآمد است. ماندگاری تزریق ژل خط خنده حدود شش ماه تا یک سال می باشد و برای حفظ نتایج ناشی از تزریق بهتر است مجدداً تزریق ژل به خط خنده تکرار شود.

ماندگاری تزریق ژل به چانه

اشخاصی که دارای سایز چانه‌ی متوسط تا ملایم، هستند پزشک می تواند با استفاده از تزریق ژل اقدام به برجسته کردن چانه بدون جراحی نماید.

ماندگاری تزریق ژل به چانه می تواند از 6 تا 12ماه دوام داشته باشد. نتایج حاصل از تزریق ژل معمولاً بعد از مدتي از بين مي‌رود، بنابراين بسياري از مراجعين مايلند که عمل تزريق را به صورت دوره‌اي و در فواصل زماني معين انجام دهند تا حالت جديد و اصلاح شده چانه آنها به همين حالت حفظ شود.

ماندگاری تزریق ژل صورت

برای رفع چین و چروک صورت تزریق ژل های هیالورونیک اسید بهترین گزینه هستند. تزریق ژل به سرعت روی پوست تاثیر می گذارد و بدون هیچ دردی شما را جوانتر نشان می دهد. معمولا اکثر ژل ها تا 6 ماه ماندگاری دارند و شاید مدت زمان ماندگاری آنها بیشتر هم باشد.تزریق ژل به صورت برای خنثی کردن اثرات پیری استفاده می شود .

ماندگاری تزریق ژل سینه

تزریق ژل به سینه یکی از روش های رایج و بی خطر برای خانم هایی است که از سایز و فرم سینه های خود ناراضی نیستند. ماندگاری تزریق ژل سینه به‌ مدت 18 ماه و در برخی موارد بیش از2 سال خواهد بود.

ماندگاری تزریق ژل باسن

یکی از روش های کم خطر برای حجم دهی به باسن تزریق ژل است که در مدت زمان کوتاهی می توان نتایج حاصل از این تزریق را مشاهده نمود. ماندگاری تزریق ژل باسن از سه تا 5 سال متغیر خواهد بود بنابراین امکان تزریق ژل از نو پس از گذشت این مدت وجود دارد.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :
دکتر محمد ثابت