پروتز سینه

پروتزسینه | جراحی پروتز سینه

پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

جراحی پروتز سینه روشی است که برای بزرگ کردن سینه ها و بهبود شکل انها انجام می شود. جراحی به این صورت است که در هر سینه یک پروتز قرار می گیرد. به دلیل تغییراتی که پس از کاهش وزن، زایمان یا در نتیجه ی بالا رفتن سن ایجاد می شود، ممکن است بخواهید ظاهر سینه ی خود را بهبود ببخشید. در هر یک از این نوع موارد، اثر پروتز سینه نه تنها از نظر ظاهری بهبود یافته بلکه می تواند باعث افزایش عزت نفس هم باشد. در این نوع جراحی پزشک به شما کمک می کند تا شکل سینه ی ایده آل خود را به دست اورید. شکل سینه ی ایده آل شما باید متناسب با قد وزنتان باشد و ترکیب جسمی شما را به هم نزند.

آیا من گزینه مناسبی برای انجام پروتز سینه هستم؟

پروتز سینه می تواند ظاهر فرد را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس را تقویت کند. بهترین گزینه های پروتز سینه زنانی هستند که به دنبال بهبود ظاهری خود هستند و انتظارات منطقی دارند. اگر از نظر جسمی سالم هستید می توانید کاندیدای مناسبی باشید. قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید، با دقت در مورد انتظارات خود فکر کنید و آنها را با پزشک در میان بگذارید.

از مشاوره قبل از جراحی چه انتظاری داشته باشم؟

شما باید قبل از جراحی جلسه ی مشاوره ای با پزشک داشته باشید. در طول مشاوره، از شما در مورد اندازه ی سینه مورد نظر و هر چیز دیگری که برای شما مهم است پرسیده می شود. این روند به پزشک کمک می کند انتظارات شما را درک کرده و تعیین کند که آیا واقعاً می توان به آنها دست یافت یا خیر. پزشک سینه ها را معاینه و فاکتورهایی مانند اندازه و شکل، کیفیت پوست و قرارگیری نوک سینه ها و آرئولاها را در نظر می گیرد. اگر سینه های شما دچار افتادگی شده باشد لیفتینگ سینه همراه با پروتز توصیه می شود. شاید آوردن نمونه هایی از اندازه سینه از مجلات برای نشان دادن اندازه های دلخواه سینه مورد تظر شما برای پزشک مورد تایید باشد.
باید بدانید انتخاب سایز مناسب پروتز بر مبنای فرمول های دقیق علمی تعیین می شود و استفاده از پروتزهای با سایزهای بسیار بزرگ با تحت فشار قرار دادن بافت سینه و نازک کردن آن در دراز مدت می تواند مشکلاتی ایجاد کند که نیاز به جراحی مجدد را ، اجتناب ناپذیر خواهد کرد.
در جلسه مشاوره باید با پزشک در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنید. این اطلاعات شامل شرایط پزشکی، آلرژی های دارویی، درمان های پزشکی که تا به حال انجام داده اید، جراحی های قبلی از جمله بیوپسی سینه و داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید، خواهند بود. همچنین از شما در مورد سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان سینه پرسیده می شود و اگر تا به حال ماموگرافی انجام داده اید باید عنوان کنید.

پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

روش قرار دادن پروتز در سینه به آناتومی بدن، عوامل فردی و نظرات شخصی شما بستگی دارد. پزشک به شما کمک می کند از اندازه مناسب سینه، محل برش ها و جایگیری پروتز سینه مطلع شوید. این برش را می توان در شکاف محل سینه با اطراف آرئولا ایجاد کرد. تلاش برای این است که تا حد ممکن جراحی به گونه ای انجام شود که جای بخیه ها دیده نشود.
پزشک از طریق برش، بافت سینه و پوست را به آرامی بلند می کند تا شکاف های متفاوتی درست در پشت بافت سینه یا زیر عضله دیواره قفسه سینه ایجاد کند. سپس پروتزها را وارد فضای ایجاد شده می کند. انجام جراحی معمولاً 1 تا 2 ساعت طول می کشد، پس از آن برش ها با بخیه بسته می شوند. ممکن است برای کمک به بهبود ظاهر سینه و کاهش تورم، سوتین مخصوص روی سینه قرار داده شود.

انواع پروتز سینه

پروتزهای سینه از لحاظ جنس، به سه دسته سیلیکونی، سالینی، و پلی اورتان تقسیم می شوند که امروزه پروتزهای سیلیکونی بیشترین کاربرد را در سطح دنیا دارند.
پروتز های سینه از لحاظ میزان برجستگی به انواع
Low profile یا پروتز با برجستگی کم
High profile یا پروتز با برجستگی زیاد
 Ultra Highیا پروتز با برجستگی خیلی زیاد  تقسیم می شوند.
از لحاظ شکل ظاهری پروتز های سینه به دو شکل
1- گرد (round)
2- اشکی (Anatomical) تقسیم می شوند.
پروتز های گرد ظاهری شبیه نیمکره دارند و برای کسانی که دوست دارند سینه هایشان برجسته تر به نظر برسد و قسمت فوقانی سینه پرتر باشد مناسب است.
پروتزهای قطره اشکی آناتومیکال بیشتر به درد کسانی می خورد که دوست دارند پروتز سینه نمای طبیعی تری داشته باشد.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

 

به اشتراک بگذارید :