آیا من به جراحی لیفت پستان با پروتزسینه نیاز دارم؟

همیشه وقتی به جراحی زیبایی و به‌خصوص جراحی پستان فکر می‌کنید این سوال در ذهن مطرح می‌شود که آیا من به جراحی لیفت پستان (Breast lift)، با پروتز سینه یا بدون پروتز، نیاز دارم؟

باید بدانید که پستان در زنان در دوره‌های مختلف مانند بارداری و شیر‌دهی تغییرات زیادی را تجربه می‌کند. پستان‌ها فرم خود را به تدریج از دست می‌دهند و شل و آویزان می‌شوند. این تغییرات فقط برای افرادی که پستان بزرگ و سنگین دارند رخ نمی‌دهد و زنان زیادی با پستان کوچک هم این تجربیات را دارند. از این رو به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری برای انجام عمل لیفت پستان با، یا بدون پروتزسینه، کمک کند.

لیفت پستان | افتادگی کاذب سینه

جراحی لیفت سینه | جراحی پروتز پستان | درمان افتادکی سینه

وضعیت نوک پستان

بعد از شیردهی و بارداری ممکن است، وضعیت و موقعیت نوک پستان شما تغییر کرده و به سمت پایین متمایل شود. این تغییر می‌تواند باعث بزرگ شدن نوک پستان شده و حالت افتادگی و شلی پستان را، بیشتر نشان دهد. اگر این شرایط را تجربه می‌کنید، می‌توانید به عمل لیفت پستان فکر کنید. در این عمل نوک پستان، در موقعیت مناسب قرار می‌گیرد و زیبایی بیشتری در پستان را، تجربه می‌کنید.

حجم پستان

بعد از کاهش وزن زیاد، بسیاری از زنان با کاهش زیادی، در حجم پستان مواجه می‌شوند. کاهش وزن زیاد باعث می‌شود که پستان، صاف، یا خیلی کوچک دیده شود. در این حالت، شما می‌توانید، از جراحی پروتزپستان و لیفت‌ پستان به طور هم‌زمان برای اصلاح این وضعیت استفاده کنید. به انجام هم‌زمان عمل لیفت‌ سینه و قرار دادن پروتز عمل پروتز پکسی گفته‌ می‌شود. حجم پستان شما بعد از انجام این جراحی، تغییر کرده و دیگر حالت شل و افتاده، ندارد و علاوه بر لیفت و بالا کشیده شدن، حجیم‌تر و پرتر خواهد شد.

اندازه پستان 

اندازه پستان یکی از مهم ترین دلایلی است که برای خانم‌ها خصوصا از جنبه زیبایی اهمیت دارد و این جراحی از متداول ترین عمل‌های زیبایی در حوزه زیبایی پستان به شمار می آید.شما ممکن است به دلایل مختلفی از اندازه پستان خود راضی نباشید. اگر نیاز به اصلاح بزرگی پستان، اصلاح عدم تقارن پستان یا افزایش حجم و اصلاح کوچکی پستان دارید، می‌توانید به گزینه جراحی و لیفت پستان با استفاده از پروتز فکر کنید.

چرا لیفت پستان انجام می شود؟

  • در موارد تخلیه، افتادگی و از بین رفتن سختی سینه ها انجام می شود.
  • گاهی اوقات زمانی که سینه‌ها آویزان می شوند، این افتادگی باعث می‌شود که نوک سینه ها به سمت پایین کشیده شوند. در چنین مواردی جراحی لیفت سینه انجام می شود.
  • در صورتی که یکی از سینه‌ها طبیعی باشد اما دیگری با از دست دادن استحکام آن افتاده و نرم باشد، لیفت سینه ممکن است ترجیح داده شود.

در مشاوره قبل از جراحی به این موارد توجه کنید!

حتما برای جراحی از پزشکی مشاوره بگیرید که در حوزه جراحی پلاستیک، دارای مدرک فوق‌تخصص، باشد و با توجه به تجربه پزشک در این زمینه، این انتخاب را انجام دهید. به تبلیغات کاذب توجه نکنید و سلامت خود را به دست کسانی که تحصیل واقعی در این رشته نکرده‌اند، ندهید.

از پزشک بخواهید که نمونه جراحی‌های گذشته خود را به شما نشان دهد تا شما با مهارت وی در انجام عمل آشنا شوید.

یک پزشک متخصص جراحی‌ پلاستیک‌ پستان، که از مهارت خوبی برخوردار باشد حتما سابقه خانوادگی و بیماری‌های شما و سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. بعد از آن به بررسی وضعیت پستان، نوک و اندازه آن می‌پردازد و در پایان به شما روش‌های متفاوتی را برای رسیدن به آنچه مورد توجه شماست پیشنهاد می‌دهد.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :