هزینه تزریق چربی و تزریق ژل

با بالا رفتن سن بافت پوست از بین می رود و نواحی مثل گونه ها ، چانه و سایر بخش های صورت دچار شلی و فرو رفتگی می شوند، امروزه روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد، از جمله این روش ها می توان به لیزر، تزریق ژل و بوتاکس و در نهایت به تزریق چربی اشاره کرد.  تزریق چربی به عنوان یکی از امن ترین، ماندگارترین و طبیعی ترین درمان ها در بازیابی حجم از دست رفته ی بدن، ناشی از پیری می باشد و پزشک می تواند با تزریق چربی تورفتگی بخشی از صورت و بدن شما را که دچار پیری شده است، را درمان کند .

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یا انتقال چربی به روشی گفته می شود که در آن چربی از شکم و یا از نواحی مستعد چربی بدن گرفته می شود و پس از آماده سازی به نواحی مورد نظر تزریق می شود. هدف این روش اضافه کردن حجم صورت، لب ها، باسن و یا دستها می باشد که موجب می شود نمای آن پرتر و جوان تر شود. تزریق چربی می تواند فرورفتگی صورت و بعضی از انواع اسکار را پر کند و باعث بهبودی ظاهر آنها شود. تزریق چربی صورت، از طریق ایجاد  پُری و برآمدگی ، باعث درجاتی از لیفت در بافت مورد نظر می شود و ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش هایی مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.

کاربردهای تزریق چربی

قسمت هایی از پوست صورت که حجم آن کاهش یافته، مانند گونه ها جهت گونه گذاری، گودی زیر چشم، اطراف چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها، چانه و حتی قسمت هایی از بدن مانند پشت دستها، سینه، باسن، واژن و... را می توان با تزریق چربی پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. معمولاً تزریق چربی در صورت بیشتر از سایر نقاط پوست بدن مورد تایید قرار می گیرد، مخصوصاً خانمها و افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند.

چند جلسه تزریق چربی نیاز است؟

تعداد جلسات درمان به میزان تغییرات خواسته شده از طرف مراجعه کننده وابسته است. به طور معمول بیشتر از یک جلسه تزریق برای درمان کامل نیاز است. تعداد جلسات بیشتر منجر به حداقل رسیدن آسیب به بافت های اهدا کننده ی چربی می شود. پزشک شما حتما با توجه به خواسته ها و شرایط شما تعداد جلسات مناسب شما را پیشنهاد میکند.

هزینه و قیمت تزریق چربی

قیمت و هزینه تزریق چربی بالا نیست و با بودجه ای نه چندان زیاد، می توانید به بهترین نتیجه برسید. این موضوع به  آن دلیل است که شما نیازی به خرید ماده ای که تزریق می شود ندارید و چربی مورد نیاز، از درون بدن خودتان برداشته خواهد شد. به طور کل مواد و لوازمی که در این عمل مورد استفاده اند، قیمت چندانی ندارند. بیشترین قیمتی که باید پرداخت کنید، دستمزد پزشک است که برای تزریق کردن چربی آن قدرها زیاد نیست.

 عوامل مختلفی از جمله نوع بی حسی، تعداد تزریق، میزان چربی مورد نیاز و مراقبت های قبل و بعد از عمل در هزینه این روش زیبایی دخیل هستند.

قیمت تزریق چربی بر اساس اینکه در کدام ناحیه از بدن انجام می شود و چند سی سی باید تزریق شود و همین طور اینکه از چه نوع بیهوشی استفاده شده یا کدام ناحیه بدن و صورت مورد نظر بوده و چه مقداری چربی تزریق شده است . البته موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن برای تزریق چربی مراجعه می کنید نیز بسیار مهم می باشد و همچنین تخصص و مهارت جراح شما هم در مشخص کردن میزان هزینه تزریق چربی نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

 بیشتر بدانید: ماندگاری تزریق ژل

دکتر محند ثابت | فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :
دکتر محمد ثابت