هزینه تزریق چربی و تزریق ژل

با بالا رفتن سن بافت پوست از بین می‌رود و نواحی مثل گونه‌ها، چانه و سایر بخش‌های صورت دچار شلی و فرو رفتگی می‌شوند، امروزه روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد، از جمله این روش‌ها می‌توان به لیزر، تزریق ژل و بوتاکس و در نهایت به تزریق چربی اشاره کرد. تزریق چربی به عنوان یکی از امن‌ترین، ماندگارترین و طبیعی‌ترین درمان‌ها در بازیابی حجم از دست رفته ی بدن، ناشی از پیری می‌باشد و پزشک می‌تواند با تزریق چربی تورفتگی بخشی از صورت و بدن شما را که دچار پیری شده است، را درمان کند.

هزینه تزریق چربی | هزینه تزریق ژل

تزریق چربی به لب | تزریق چربی به صورت 

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی یا انتقال چربی به روشی گفته می‌شود که در آن چربی از شکم و یا از نواحی مستعد چربی بدن گرفته می‌شود و پس از آماده سازی به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود. هدف این روش اضافه کردن حجم صورت، لب‌ها، باسن و یا دست‌ها می‌باشد که موجب می‌شود نمای آن پرتر و جوان‌تر شود. تزریق چربی می‌تواند فرورفتگی صورت و بعضی از انواع اسکار را پر کند و باعث بهبودی ظاهر آنها شود. تزریق چربی صورت، از طریق ایجاد  پُری و برآمدگی، باعث درجاتی از لیفت در بافت مورد نظر می‌شود و ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر روش‌هایی مانند لیفت صورت یا ابرو انجام شود.

کاربردهای تزریق چربی

قسمت هایی از پوست صورت که حجم آن کاهش یافته، مانند گونهها جهت گونه گذاری، گودی زیر چشم، اطراف چشم، پشت چشم، زیر چشم، پلک، خط خنده، شقیقه‌ها، نازک شدن لب‌ها، چانه و حتی قسمت‌هایی از بدن مانند پشت دست‌ها، سینه، باسن، واژن و... را می‌توان با تزریق چربی پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. معمولاً تزریق چربی در صورت بیشتر از سایر نقاط پوست بدن مورد تایید قرار می‌گیرد، مخصوصاً خانم‌ها و افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند.

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی به صورت | هزینه تزریق زیر چشم

مزایای تزریق چربی

  1. تزریق چربی دارای ماندگاری بالای است

  2. تزریق چربی آسان است و به راحتی فرد را به نتیجه دلخواه خود می رساند

  3. به این چربی تزریق شده می توان فرم دلخواه داد

  4. به بخیه و پانسمان نیاز ندارد

  5. طول دوره درمان خیلی کم است و نیاز به استراحت ندارد

  6. هزینه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل و بوتاکس کمتر است

معایب تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت هم مانند دیگر روش‌ها بی عیب نیست و عوارضی دارد. تزریق چربی دوره درمان طولانی دارد و زمان زیادی برای بهبود کامل نیاز است، واکنش‌های آلرژیک بعد از تزریق چربی، گاهی جای زخم روی صورت می‌ماند، نیاز به تکرار تزریق چربی در یک سری مواقع، امکان صدمه دیدن بافت اصلی، لخته شدن خون زیر پوست از عوارض تزریق چربی است که همیشه هم اتفاق نمی افتد و بعضی از اشخاص دچار چنین عوارضی می‌شوند.

چند جلسه تزریق چربی نیاز است؟

تعداد جلسات درمان به میزان تغییرات خواسته شده از طرف مراجعه کننده وابسته است. به طور معمول بیشتر از یک جلسه تزریق برای درمان کامل نیاز است. تعداد جلسات بیشتر منجر به حداقل رسیدن آسیب به بافت های اهدا کننده ی چربی می‌شود. پزشک شما حتما با توجه به خواسته‌ها و شرایط شما تعداد جلسات مناسب شما را پیشنهاد می‌کند. تزریق چربی بسته به نوع انتقال چربی متفاوت است این زمان به میزان چربی که قرار است تزریق شود نیز بستگی دارد اما به طور معمول در سه ساعت انجام می‌شود اما بهتر است که این چربی طی چند مرحله انجام بگیرد که پزشکان این عمل را در سه مرحله انجام می دهند.

هزینه تزریق ژل و چربی

هزینه تزریق چربی | ماندگاری تزریق چربی

هزینه و قیمت تزریق چربی

قیمت و هزینه تزریق چربی بالا نیست و با بودجه ای نه چندان زیاد، می‌توانید به بهترین نتیجه برسید. این موضوع به  آن دلیل است که شما نیازی به خرید ماده ای که تزریق می‌شود ندارید و چربی مورد نیاز، از درون بدن خودتان برداشته خواهد شد. به طور کل مواد و لوازمی که در این عمل مورد استفاده اند، قیمت چندانی ندارند. بیشترین قیمتی که باید پرداخت کنید، دستمزد پزشک است که برای تزریق کردن چربی آن قدرها زیاد نیست.

 عوامل مختلفی از جمله نوع بی حسی، تعداد تزریق، میزان چربی مورد نیاز و مراقبت های قبل و بعد از عمل در هزینه این روش زیبایی دخیل هستند.

قیمت تزریق چربی بر اساس اینکه در کدام ناحیه از بدن انجام می شود و چند سی سی باید تزریق شود و همین طور اینکه از چه نوع بیهوشی استفاده شده یا کدام ناحیه بدن و صورت مورد نظر بوده و چه مقداری چربی تزریق شده است. البته موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن برای تزریق چربی مراجعه می‌کنید نیز بسیار مهم می‌باشد و همچنین تخصص و مهارت جراح شما هم در مشخص کردن میزان هزینه تزریق چربی نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی

یکی از عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی برداشتن چربی می‌باشد که به روش‌های مختلفی مانند لیپوساکشن انجام می‌شود و هزینه هر کدام از این روش‌ها با هم تفاوت دارد، عامل موثر دیگر بر این هزینه‌ها میزان چربی است که تزریق می‌شود، مناطقی که چربی به آن تزریق می‌شود هزینه ها را متغیر می‌کنند و یکی دیگر از این عوامل دستمزد کلینیک و پزشک مربوطه می‌باشد.

عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی | هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق چربی | هزینه تزریق چربی به صورت | ماندگاری تزریق چربی 

چربی به چه نواحی تزریق می شود

بیشتر اندام‌های بدن ممکن است دچار افتادگی شود و نیاز به تزریق چربی دارد. این اندام‌ها عبارتند از تزریق چربی به صورت، تزریق به زیر چشم، تزریق چربی به باسن، سینه، لب، واژن، تزریق چربی به دست و پا که  تزریق چربی به این نواحی  باعث جوانسازی و زیبا شدن اندام ها می شود و از نمایان شدن پیری چلوگیری می‌کند که این موضوع باعث بالا رفتن اعتماد بنفس در افراد شده و روحیه این اشخاص تقویت می‌شود.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

این سوال برای بیشتر افرادی که قصد تزریق چربی را دارند پیش می آید و بیشتر آن ها مایلند بدانند تزریق چربی چقدر ماندگاری دارد. این موضوع به دو عامل بستگی دارد اولین عاملی که بر ماندگاری تزریق چربی تاثیر می‌گذارد مهارت و تجربه پزشکی است که کار تزریق را انجام می دهد و دومین عامل این است که آیا بیمار همه توصیه و مراقبت‌ها را به خوبی انجام می‌دهد یا خیر و هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :