آیا دوست دارید با جراحی زیبایی پلک، چشمانی زیباتر داشته باشید؟

جراحی زیبایی پلک ها که اصطلاحا بلفاروپلاستی هم نامیده می شود، با تغییراتی در پلک و ابروها باعث زیباتر شدن چشم ها می شود. از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشان دهنده سن فرد ومنعکس کننده حالت هیجانی وخلقی وی هستند و متاسفانه چشمها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان میدهند. یکی از فوائد جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی پلک ها یا بلفاروپلاستی ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است. 

جراحی زیبایی پلک

جراحی پلاستیک پلک ها یا بلفاروپلاستی برای برداشتن پف پلکها، اصلاح افتادگی پلک وبرداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است هرچند که ممکن است مقداری از چین وچروکهای سطحی پلک را نیزکمتر نماید. از طریق عمل زیبایی پلک ها همچنین می توان عضلات اخم را قطع نمود و نیر ابرو را تا حدی بالا برد. باید توجه داشت که با جراحی زیبایی پلک ها، سیاهی دور چشمها برطرف نمیشود وهمچنین این عمل کمکی به کسانی که تورم پلکهایشان بدلیل بیماریهای متابولیکی است نمیکند( مثل تورم پلک ناشی از پرکاری تیروئید ). در این عمل میتوان پلکهای فوقانی وتحتانی رابطور مجزا یا همزمان مورد عمل قرار داد.

جراحی زیبایی پلک ها با سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است که در انتخاب نوع بیهوشی نظر شما لحاظ خواهد شد. همچنین مدت عمل چهار پلک حدود ۲ ساعت طول می کشد. 

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی:

قبل از جراحی پلک بلفاروپلاستی باید مراقبت هایی انجام شود و به نکاتی توجه شود. قبل از جراحی پلک به مدت دو هفته باید از مصرف داروهایی مانند پیرکسیکام، بوفن، آسپرین، مفنامیک اسید و ایندومتاسین خود داری نمایید، باید قبل از جراحی آزمایشات لازم که توسط پزشک تجویز می شود را به طور کامل انجام داده و توصیه های پزشک خود را رعایت کنید.

کاربردهای جراحی پلاستیک

افتادگی پلک بالا و شل بودن پلک که چین و چروک روی پلک ایجاد می کند و با این جراحی این افتادگی رفع می شود، در صورتی که افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست باشد در بینایی افراد اختلال ایجاد می کند، افتادگی پلک پایین باعث زیاد دیده شدن سفیدی چشم می شود و این جراحی چنین مشکلاتی را حل میکند.، جراحی بلفاروپلاستی باعث رفع پف پلک بالا و زیر چشم می شود.

کاربردهای جراحی پلاستیک

تکنیک جراحی زیبایی پلک:

پلک بالا:

برش درست روی چین پلک داده میشود لذا احتمال اینکه بعد از عمل جای برش روی پلکها بماند فوق العاده اندک است. بعد از برداشتن ازپوست ونسج زیر پوستی، درصورت لزوم کیسه های چربی نیز برداشته شده ومحل برش با نخ بسیار نازک دوخته میشود. جراحی زیبایی پلک بالا که دومین نوع جراحی پلک است بیشتر به منظور بهتر شدن بینایی است زیرا با بالا رفتن سن و افتادگی پلک بینایی افراد کم می شود به همین علت این جراحی صورت می گیرد. جراحی پلک بالا برای رفع چین و چروک و جوان سازی نیز انجام می شود زیرا افتادگی پلک باعث می شود صورت حالتی خسته و پژمرده داشته باشد.

پلک پایین:

مثل مورد بالا است فقط برش اولیه درست زیر مژه ها داده میشود. با بلفاروپلاستی  پلک پایین چربی های اضافه پلک پایین از بین می رود و بافت نگه دارند پلک پایین محکم و کشیده تر می شود. با جراحی پلک پایین پف و خمودی پلک پایین از بین رفته و باعث زیباتر شدن چشم می شود، کسانی که این جراحی را انجام می دهند چهره ای زیباتر و جوانتر پیدا می کنند.

جراحی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین

نکاتی که بیمار باید در مورد جراحی زیبایی پلک بداند:

  1. از دوهفته قبل ازعمل از داروهایی مثل بروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه استفاده کنید.
  2. قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملا پاک نمایید.
  3. بعد ازعمل به مدت سه روز از قطره های نفازولین چشمی واشک مصنوعی استفاده نمایید.
  4. آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت یکهفته مرتبا مصرف نمایید.
  5. تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد صورت استفاده نمایید. بدین منظور میتوانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته در کیسه را بسته و آن را روی صورت خود قرار دهید.
  6. درطی چند روز اول بعداز عمل کمتر دراز بکشید و هنگام درازکشیدن نیزبهتر است بالشت زیر سرشما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این کار باعث میشود کبودی و تورم شما به حداقل برسد.
  7. یک هفته بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها به مطب من مراجعه کنید.

جراحی زیبایی پلک

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :