جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود؟

اتوپلاستی با نام جراحی زیبایی گوش در ایران شناخته می شود. این جراحی برای نزدیک کردن گوش های برجسته به سر و کوچک کردن گوش های بزرگ انجام می شود. جراحی گوش همچنین می تواند گوش هایی که به دلیل آسیب دیدگی یا تا خوردگی های نامناسب، کوچک بودن غیرمعمول یا عدم وجود چین و چروک های طبیعی، دچار مشکل شده اند را نیز اصلاح کند. با جراحی اتوپلاستی همچنین می توان لاله گوش یا لوب های بزرگ یا کشیده را بهبود داد.

آیا من گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی گوش هستم؟

در بیشتر موارد، این جراحی در کودکان بین 4 تا 14 سال انجام می شود. گوش ها تقریبا تا 6 سالگی کاملا رشد کرده اند و هرچه زودتر جراحی انجام شود، نتیجه جراحی بهتر بوده و کودک کمتر توسط دوستانش مورد تمسخر قرار می گیرد. جراحی  زیبایی گوش در بزرگسالان نیز ممکن است انجام شود و به طور کلی خطری در ارتباط با جراحی گوش در یک بیمار بزرگسال وجود ندارد.

جراحی زیبایی گوش | جراحی گوش

جراحی زیبایی گوش | عمل اتوپلاستی | جراحی نرمه گوش

مشاوره اتوپلاستی

درطول مشاوره با جراحی زیبایی گوش، محدودیت ها و خطرات آن آشنا خواهید شد و درباره نیازها و نگرانی های خود صحبت خواهید کرد. این گفتگو به پزشک کمک می کند انتظارات شما را درک کرده و تعیین کند که آیا می توان به آن ها دست یافت. پزشک گوش های شما، از جمله پوست و غضروف و استخوان زیرین را ارزیابی می کند. پس از مشاوره، یک عکاس برای پرونده پزشکی عکس می گیرد.

پزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می کند و شرایطی را که ممکن است درطول یا بعد از عمل باعث ایجاد مشکلاتی مانند فشار خون کنترل نشده یا لخته شدن خون شود را بررسی می کند. شما باید در هرگونه شرایط پزشکی، آلرژی های دارویی، درمان های پزشکی که انجام داده اید، جراحی های قبلی و داروهایی که درحال حاضر استفاده می کنید اطلاعاتی را به پزشک ارائه دهید. ارائه کامل برای جراحی مهم است.

نمونه کارهای جراحی زیبایی سینه گوش توسط دکتر محمد ثابت

تمامی نمونه کارها

جراحی اتوپلاستی چگونه انجام می شود؟

چندین روش وجود دارد که پزشک ممکن است هنگام انجام جراحی تغییر شکل گوش از آنها استفاده کند. یکی از تکنیک های معمول شامل ایجاد یک برش کوچک در پشت گوش برای قرار گرفتن در معرض غضروف گوش و سپس عمل روی غضروف برای خم شدن دوباره آن به سمت سر است. اغلب در این مورد برای شکل دادن گوش جدید از بخیه های غیرقابل جذب استفاده می شود. تکنیک دیگر شامل ایجاد یک برش مشابه در پشت گوش و ازبین بردن پوست و استفاده از بخیه برای جمع شدن غضروف ها به پشت گوش است. این تکنیک بدون ازبین بردن غضروف ها، شکل گوش را تغییر می دهد.

در روشی که توسط دکترثابت انجام می شود، ترکیب برداشتن غضروف و بافت های پوست و زیرجلد به همراه تغییرشکل غضروف ها با بخیه استفاده می شود. این روش در دراز مدت کمترین میزان عود را خواهد داشت و نتایج ماندگاری را از جراحی اتوپلاستی چه در کودکان و چه در بزرگسالان رقم خواهد زد.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :