همه چیز درباره جراحی لیفت بدن

لیفت بدن یک نوع جراحی است که به منظور از بین بردن چربی و پوست اضافه ای که پس از کاهش وزن به وجود می آید، انجام می شود. افتادگی پوست معمولاً در اطراف صورت، گردن، بالای بازوها، سینه، شکم، باسن و ران ایجاد می شود و می تواند بدن را نامتناسب نشان دهد. اگر از طریق رژیم غذایی و ورزش یا جراحی، کاهش وزن چشمگیری داشته اید، می توانید این روش را انتخاب کنید.

لیفت بدن چیست

جراحی لیفت اندام های بدن | لیفت بدن در یک جلسه | جراحی زیبایی اندام

امروزه با بالا رفتن آمار چاقی در جامعه، استفاده از روش هایی مثل جراحی اسلیو معده و بای پسین برای کاهش وزن بیش از گذشته انجام می شود و در سینه شلی و افتادگی پوست و بافت ها بعد از کاهش وزن در این افراد انجام جراحی های اصلاحی نظیر لیفت قسمت پایینی بدن یا lower body lift را بیش از گذشته کرده است.

آیا من گزینه مناسبی برای لیفت بدن هستم؟

پزشک مشخص می کند که چه کسی می تواند لیفت بدن را انجام دهد. اما به طور کلی افرادی که ویژگی های زیر را داشته باشند و کاهش وزن داشته اند، گزینه های مناسبی برای این جراحی زیبایی هستند.

بزرگسالانی که وزن تثبیت شده دارند

افراد سالمی که مشکل پزشکی ندارند که باعث اختلال در روند بهبودی شود

غیرسیگاری ها

افرادی که نگاه واقع بینانه ای نسبت به نتیجه جراحی دارند

افراد متعهد به داشتن یک سبک زندگی سالم از جمله تغذیه مناسب و تناسب اندام

افرادی که بافت نرم اضاقه درنواحی  مختلف بدن دارند

از مشاوره قبل از جراحی چه انتظاری داشته باشم؟

در طول مشاوره با جراحی، محدودیت ها و خطرات آن آشنا خواهید شد و درباره نیاز ها و نگرانی های خود صحبت خواهید کرد. این کار به پزشک کمک می کند انتظارات شمارا درک کرده و تعیین کند که آیا واقعاً می توان به آنها دست یافت. او بدن شما را معاینه می کند و عواملی مانند کیفیت رنگ پوست و لیفت بدن را درنظرخواهد گرفت. پزشک همچنین توضیح خواهد داد که کدام روش های جراحی برای شما مناسب تر هستند.

آزمایشات قبل از عمل جهت فرد متقاضی عمل درخواست می شود. بسیاری از افرادی که کاهش وزن شدیدی را تجربه می کنند، مقادیری از کم خونی دارند که باید جهت تنظیم آن قبل و حین عمل تدابیری اندیشیده شود.

سپس درمورد سوابق پزشکی خود صحبت کنید. در این زمان باید اطلاعاتی درمورد هرگونه شرایط پزشکی، آلرژی های دارویی، درمان های پزشکی از جمله جراحی های قبلی و داروهایی که درحال حاضر استفاده می کنید ارائه دهید. ارائه اطلاعات کامل برای جراحی بسیار مهم است.

هزینه لیفت بدن | جراحی زیبایی اندام

لیفت بدن بدون جراحی | عمل لیفت بدن | جراحی لیفت بدن

جراحی لیفت بدن چگونه انجام می شود؟

لیفت بدن به روش های مختلفی قابل انجام است. پزشک در زمان مشاوره اولیه تعیین می کند که کدام یک برای شما بهتر است. عناصری که در تصمیم گیری تاثیرگذارند شامل شکل بدن، مقدار پوست زائد و بافت چربی است که در دیواره شکم و ناحیه تنه وجود دارد.

یک نوع روش لیفت بدن، لیفت ران است. لیفت ران، داخل ران و ناحیه کمر را لیفت می کند. این روش برای بیمارانی که تمایل به از بین بردن پوست اضافی دارند که در اثر افزایش سن یا کاهش وزن شدید ایجاد شده است، بهترین روش است. پزشک همچنین جراحی شکمی را که به آن لیفت مرکز بدن یا تورسورانی نیز گفته می شود، انجام می دهد. در این جراحی یک برش دور کمر ایجاد می شود و بهترین روش برای بیمارانی است که می خواهند قطر کمر خود را تغییر دهند و همچنین پوست اضافی را از بین ببرند.

در عمل لیفت بدن برش 360 درجه ای در دور تا دور بدن خواهید داشت و تمام بافت ها و پوست های اضافه و افتادگی در یک جلسه عمل برداشته و اصلاح می شود. افتادگی های ناحیه باسن،خارج ران ها و قسمت بیکینی هم در این عمل به طور کامل لیفت می شود و قوس کناری کمر هم ایجاد می شود.

 بیشتر بدانید: جراحی پلاستیک چیست ؟

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :