آیا می دانید علت برگشت دوباره شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

آبدومینوپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی بر روی شکم است. آبدومینوپلاستی برای بیمارانی مناسب است که تمام اقدامات غیر تهاجمی مثل رژیم غذایی و ورزش  های دشوار… را امتحان کرده و نتیجه نگرفته اند. از علت برگشت دوباره شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی می توان به عدم رعایت رژیم غذایی، کم تحرکی و زایمان اشاره کرد.

آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی شکم

هدف از انجام جراحی ابدومینوپلاستی شکم چیست؟

  آبدومینوپلاستی یا تامی تاک شکم اقدامی تهاجمی جهت صاف و کشیده کردن شکم با خارج کردن پوست وچربی اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم می باشد و روشی برای کاهش وزن محسوب نمی شود .آبدومینوپلاستی در بر طرف نمودن برآمدگی بیش از حد شکم، افتادگی و شلی پوست شکم و وجود چین و چروک های متعدد روی شکم موثر است. این نوع جراحی به افراد کمک می کند که شکمی سفت و صاف و اندامی متناسب داشته باشند، و همین موضوع باعث محبوب شدن این نوع جراحی ها شده است زیرا امروزه همه انسان ها دوست دارند اندامی زیبا داشته باشند به خصوص اگر این اندام زیبا در کمترین زمان و به راحتی انجام شود. در واقع این روش برای کسانی مناسب است که شکم بزرگ و آویزان دارند.

تفاوت جراحی آبدومینوپلاستی و جراحی لاغری

بسیاری از مردم جراحی ابدومینوپلاستی را با جراحی لاغری اشتباه می گیرند و زمانی که به پزشک مراجعه می کنند و درخواست و انتظار خود را از این نوع جراحی بیان می کنند پزشک معالج جراحی لاغری را برای ایشان معرفی می کند. ابدومینوپلاستی بر خلاف جراحی لاغری که نوعی درمان چاقی است تنها به منظور تناسب اندام و سفت کردن شکم و صاف کردن چین و چروک ها و پوست و چربی اضافه شکم استفاده می شود.

مشاوره های لازم برای جراحی آبدومینوپلاستی

در مشاوره جراحی آبدومینولاستی به مواردی که به این جراحی مربوط میشود اشاره می شود و در مورد هدف فرد از جراحی آبدومینوپلاستی، آلرژی فرد نسبت به هر چیزی، سلامت جسمی فرد، مصرف هر چیزی که بر این جراحی تاثیر می گذارد مانند مواد مخدر، جراحی های قبلی شخص و... گفتگو می شود و مشاور تلاش می کند که همه ابهامات را برای شما روشن سازد و شما را راهنمایی کند و برای جراحی از نظر فکر آماده سازد.

 علت برگشت دوباره شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی

جراحی شکم

کاندید مناسب برای جراحی شکم چه کسانی هستند؟

•           اضافه وزن شدید بعد از زایمان

•           ترک های  پوستی بعد از بارداری

•           بافت چربی انباشته شده به دلیل اضافه وزن در ناحیه ی شکم

•           افتادگی پوست شکم

•           تغییر شکل شکم به دلیل بالا رفتن سن

جراحی زیبایی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی

چگونگی انجام جراحی ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی بسته به حجم چربی و میزان افتادگی پوست بین 2 تا 5 ساعت زمان می برد. اما اگر تنها نیاز به تخلیه ی ناحیه ی زیر ناف باشد فقط 1 تا 2 ساعت زمانبر است.

این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود  و نیازمند بیمارستانییی با تجهیزات بالا  می باشد. در این روش برشی در قسمت پایین شکم و دور ناف زده می شود و عضلات شل شده و باز شده به حالت اولیه باز گردانده می شود و به دنبال آن برآمدگی شکم برطرف می شود و به حالت صاف در می آید، و در نهایت با کشیدن پوست اضافی، پوست شکم به حالت صاف تبدیل می شود سپس پوست های اضافی و جمع شده دور ناف ترمیم می شود و بخیه در ناحیه ی برش ها بعد از انجام اصلاحات و برداشتن چربی های انباشته شده زده می شود. دو درن جهت تخلیه ترشحات در ناحیه قرار داده می شود. بستن شکم بند بعد از جراحی الزامی است و بخیه ها پس از چند روز برداشته می شود. به مرور کبودی ها و تورم در ناحیه ی شکم برطرف شده و خط برش نیز کمرنگ تر می شود.

عمل زیبایی شکم بعد از زایمان | جراحی آبدومینوپلاستی

علت برگشت دوباره شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

لازم است قبل از اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی توضیحات لازم به بیمار داده شود که بعد از جراحی باید مراقبت های لازم را به جهت عدم برگشت دوباره ی شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی داشته باشند زیرا گاهی این افزایش وزن، عدم تحرک و عدم ثبات وزن موجب بهم خوردن نتیجه عمل جراحی می شود و نیاز به جراحی مجدد را امکانپذیر کند.

در مورد خانم هایی که قبل از عمل ابدومینوپلاستی زایمان سزارین نداشته اند و بعد از انجام عمل اقدام به بارداری می کنند باید به آنها متذکر شد که بارداری می تواند موجب شل شدن پوست و باز شدن دوباره ی عضلات جداره شکم شود که در این مواقع باید با عمل جراحی مجدد این مشکلات را اصلاح کرد.

علت برگشت دوباره شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی چیست؟

موارد منع ابدومینوپلاستی

مواردی وجود دارد که آبدومینوپلاستی نباید انجام شود و این موارد شامل مصرف دخانیات و سیگار، اختلال های ایمنی، استفاده از دارو های ضد انعقاد، وجود اختلال در عملکرد روده و مثانه، وجود اختلال های ترمیم زخم، دیابت، وجود بیماری های مزمن مانند نارسایی کلیه و بسیاری موارد دیگر که در صورتی که شخصی یکی از این ویژگی ها را داشته باشد انجام  آبدومینوپلاستی  برای این شخص توصیه نمی شود. برای خانم هایی که قصد باردار شدن دارند یا قصد دارند در آینده بچه دار شوند آبدومینوپلاستی  برایشان تجویز نمی شود، افرادی که قصد لاغر شدن دارند باید در ابتدا به وزن ایده آل خود برسند سپس این جراحی را انجام دهند. این جراحی به گونه ای است که جای بخیه ها روی پوست شکم باقی می ماند پس قبل از انجام آن این نکته را در نظر داشته باشید.

آبدومینوپلاستی

نکات لازم جهت حفظ نتایج جراحی ابدومینوپلاستی

برای دریافت نتیجه ی پایدار از جراحی ابدومینوپلاستی لازم است  نکاتی را در نظر داشته باشید تا نیاز مجدد به جراحی نباشد. پس از جراحی بیمار ملزم به رعایت نکاتی است از جمله اینکه وزن خود را تقریبا ثابت نگه دارد، چرا که علاوه بر حفظ سلامتی از ایجاد مشکلات ناشی از اضافه وزن هم جلوگیری کرده و باعث حفظ نتایج عمل جراحی شکم می شود.

مراقبت های قبل و بعد از عمل ابدومینوپلاستی را برای دریافت نتایج دائمی از جراحی جدی بگیرید و همچنین برای اینکه بتوانید از پس مراقبت های قبل و بعد از عمل به خوبی برآیید بهتر است با پزشک متخصص در زمینه جراحی شکم مشاوره هایی را داشته باشید تا بتوانید این کار ها را به نحو احسن انجام دهید.

نکته ی قابل توجه و مهم در به دست آوردن نتایج پایدار از جراحی این است که در انتخاب پزشک متخصص در زمینه ابدومینوپلاستی دقت کافی داشته باشید. زیرا انتخاب پزشک به دلیل اینکه تاثیر مستقیم بر روی عمل دارد بسیار حائز اهمیت است.

حتما بعد از جراحی رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید، ورزش کنید چرا که ورزش موجب ثبات وزن می شود. در مورد بانوان بهتر است که انجام جراحی را به بعد زایمان موکول کنند.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی 

به اشتراک بگذارید :