جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یک روش جراحی است که می تواند شکل و ظاهر بینی را تغییر دهد. این جراحی به بهترین وجه بسیاری از جنبه های بینی و ساختار اساسی آن را اصلاح می کند. جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی باز و جراحی بسته انجام می شود. روش باز به جراح امکان مشاهده مستقیم و دسترسی به ساختارهای زیرین بینی را می دهد.

این روش به پزشک اجازه می دهد تا عمل زیبایی بینی را با دقت بسیار بیشتری انجام دهد و نتایج رضایت بخشی برای بیمار داشته باشد. این روش جراحی فرصت را برای تغییرات ظریف و چشمگیر در بینی فراهم می کند.

جراحی زیبایی بینی

انواع مدل جراحی بینی | جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی مدرن

یک تصور فقط رایج در مورد جراحی زیبایی بینی این است که یک متخصص همه ی بیماران را با یک روند جراحی می کند و در نتیجه بینی همه ی بیماران به هم شبیه می شود، البته در گذشته حتی بهترین جراحان نیز در روش های جراحی زیبایی بینی تنوع نداشتند.

در دهه های گذشته جراحان زیبایی با روش های بسیار گسترده تری آموزش دیده اند تا هر بیمار را به عنوان یک مورد کاملاً منحصر به فرد با یک برنامه درمانی و جراحی اختصاصی برای جراحی زیبایی بینی در نظر بگیرند. امروزه بهترین جراحی بینی، جراحی ای است که نتیجه طبیعی یا نچرال به وجود می آورد. هدف نهایی پزشک در جراحی زیبایی بینی اصلاح شکل بینی به منظور طبیعی به نظر رسیدن و ایجاد تعادل با سایر اجزای صورت برای افزایش هماهنگی کلی صورت است.

مشکلات جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از دشوارترین اقدامات در جراحی پلاستیک برای دستیابی به نتایج مداوم و مناسب است. تفاوت بین نتیجه خوب و نتیجه بد در جراحی زیبایی بینی می تواند یک میلی متر باشد. بهترین جراحان زیبایی بینی باید هم مهارت جراحی ظریف و دقیقی داشته باشد و هم نگاه زیبایی نگری داشته باشند.

نمونه کارهای جراحی زیبایی بینی توسط دکتر محمد ثابت

تمامی نمونه کارها

 

جراحی زیبایی بینی ثانویه

به طور متوسط 10 الی 15 درصد از بیمارانی که جراحی زیبایی بینی داشته اند، برای جراحی بینی ثانویه یا تجدید نظر، در جهت اصلاح مشکلات و تغییر شکل بینی مراجعه می کنند. ماهیت پیچیده ساختارهای داخلی بینی، عمل زیبایی بینی ثانویه را به یک روش پیچیده و دشوار تبدیل می کند. بهترین جراحی بینی جراحی ای است که نیازی به انجام مجدد آن نباشد.

ولی باید دانست ساختار آناتومیک پیچیده بینی که از لایه های مختلف پوست و عضله، غضروف، استخوان و مخاط تشکیل شده باعث می شود که بعد از انجام عمل، تغییرات ظاهری و عملکردی بینی تا چندین ماه ادامه داشته باشد و بینی که در ابتدا خوب به نظر می رسید، به تدریج به مرحله ای برسد که نیاز به اقدام اصلاحی داشته باشد.

باید دانست بعد از عمل های دوم و سوم احتمال دستیابی به نتایج مطلوب کمتر می شود. بسیار مهم است جراحی را انتخاب کنید که بسیار ماهر باشد و بار اول بهترین نتیجه حاصل شود. برخی افراد آنقدر که به خرید کفش خود اهمیت می دهند، انتخاب یک جراح ماهر را در نظر نمی گیرند در نتیجه ممکن است دوباره دوباره یا چندباره برای اصلاح مشکلات بینی مراجعه کنند.

دکتر ثابت با سابقه انجام بیش از 2200 جراحی رینوپلاستی در جلسه مشاوره به طور صادقانه نتیجه حاصله از عمل را با شما در میان می گذارد و شما می توانید درک درستی از نتیجه عمل خود بعد از مشاوره داشته باشید.

جراحی بینی

انواع بینی | رینوپلاستی بینی گوشتی | جراحی بینی ترمیمی 

جراحی زیبایی بینی در سنین مختلف

با افزایش سن، فرم صورت تغییر می کند و بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. استفاده از جراحی زیبایی بینی برای تغییر شکل بینی در یک فرد جوان یک عمل جراحی زیبایی است.در حالی که برای افراد مسن تر به منظور جوانتر شدن و جلوگیری از پیری انجام می شود.

در جوانی بینی فرد کمی به سمت بالا است که یکی از موارد زیادی است که ظاهر جوانی ایجاد می کند. با افزایش سن، بینی به سمت پایین میل می کند و به نظر می رسد متناسب با سایر اعضای بدن دچار افتادگی می شود.

برای یک فرد جوان ممکن است دلیل جراحی زیبابی بینی، اصلاح شکل بینی برای مطابقت بهتر با صورت باشد. یک فرد مسن ممکن است برای کاهش علائم پیری و رفع افتادگی بینی این جراحی را انجام دهد. باید دانست در رینوپلاستی در افراد مسن تر نیاز به تقویت استحکام ساختار بینی بیشتر است و این مسئله در جلسه مشاوره به شما یادآوری می شود.

مشاوره پیش از جراحی زیبایی بینی

بهترین گزینه های جراحی زیبایی بینی افراد سالم و غیر سیگاری هستند که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند و انتظار آنها از جراحی، یک انتظار معقول و منطقی است.

پزشک در طی مشاوره، بینی شما را به دقت تجزیه و تحلیل می کند. او از شما در مورد سابقه پزشکی سوال خواهد کرد و قطعاً می خواهد در مورد هر گونه آسیب یا ضربه ای که به بینی شما وارد شده صرف نظر از زمان آن، مطلع شود. جراح همچنین ممکن است از شما بخواهد که عکس هایی از زمان جوانی خود به همراه داشته باشید. این موارد به پزشک کمک می کند به بهترین روش، عمل زیبایی بینی را انجام دهد.

در جلسه مشاوره مسائلی که می تواند در نتیجه جراحی شما مؤثر باشد مشخص می شود. فاکتورهایی مثل ضخامت پوست، وجود انحراف، سابقه شکستگی، سابقه آلرژی، عدم تقارن صورت، وضعیت چانه و فک فوقانی و تحتانی، سابقه بیماری هایی مثل دیابت یا بیماری های روماتولوژی، سابقه مصرف داروها، سابقه مصرف دخانیات همه مسائلی هستند که در طراحی روش جراحی تأثیر گذارند.

پس از آن به یک آتلیه عکاسی پزشکی مراجعه می کنید و عکس های زیادی از شما گرفته می شود تا پزشک آنها را دقیقاً آنالیز کند.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :