مزایای انجام لیفت صورت

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

همه چهره‌ها یکسان نیستند، بنابراین منطقی است که انجام همه عمل‌های لیفت صورت نباید به یک شکل باشد. نتایج لیفت صورت هرفرد باید از نظر او منحصربه فرد و طبیعی باشد. پزشک ویژگی‌های متمایز صورت بیمار را به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد، سپس اهداف کلی را قبل از لیفت صورت (face lift) با بیمار ارزیابی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بیمار و پزشک باهم توافق دارند و لیفت صورت برای هرشرایط خاص بیمار شخصی سازی می‌شود.

این سطح شخصی سازی به این دلیل امکان پذیر است که لیفت صورت مدرن از روش‌های جراحی و غیرجراحی بهتری نسبت به گذشته استفاده می‌کند. در حقیقت، اصطلاح "لیفت صورت" امروزه نامی غلط است. در لیفت صورت مدرن، صورت نباید فقط به بالا کشیده شود، زیرا این امر باعث یک ظاهر غیرطبیعی می‌شود.

لیفت صورت مدرن با استفاده از روشی پیشرفته طراحی شده و مشکلات ایجاد شده در اثر پیری را اصلاح می‌کند. این روش نه تنها شامل برداشتن لایه های عمیق صورت، بلکه پرکردن نواحی خالی صورت است که با افزایش سن حجم خود را ازدست داده اند. لیفت صورت مدرن، همراه با روش های مدرن لیفت گردن و سایر تکنیک ها، به معنای جوان سازی کامل صورت است.

باید دانست با وجود تبلیغات متعدد درمورد روش‌های غیرجراحی لیفت صورت مانند انواع دستگاه‌های جوانسازی و لیفت و انواع لیفت‌های سرپایی مثل لیفت با نخ، ماندگارترین و اصولی ترین روش جوانسازی صورت است که ماندگاری طولانی مدت دارد، جراحی فیس لیفت می‌باشد.

لیفت صورت مدرن

دکتر ثابت بهترین جراح لیفت صورت تهران

لیفت صورت مدرن

لیفت صورت همانطور که امروزه انجام می‌شود روشی چندجزئی است که از چندین تکنیک متناسب و هماهنگ استفاده می کند که ظاهری طبیعی و جوان تر ایجاد می‌کند. ویژگی اصلی عبارتند از:

  1. استفاده از لیفت لایه عمیق یا همان عضلات سطحی صورت برای تغییر شکل ساختار افتادگی گونه و قسمت میانی صورت و گردن
  2. استفاده از تزریق چربی همزمان که ناحیه تخلیه شده مرکز صورت بیمار را از چربی جمع آوری شده از مناطق دیگر پر می کند.

لیفت صورتجراحی زیبایی صورت | لیفت پیشانی | انواع لیفت صورت | عمل زیبایی صورت قبل و بعد

لیفت صورت اغلب همراه با روش‌های لیفت ابرو، پلک و لب انجام می‌شود. به ترکیبی از تکنیک‌ها برای رسیدن به اهداف فردی هر بیمار، جوانسازی صورت یا (Facial Rejuvenation) گفته می‌شود. هدف پزشک از جوان سازی صورت این است که از فرایندهای لیفت و پرکردن صورت برای ایجاد تغییراتی درصورت که با بقیه اجزای صورت هماهنگ است، استفاده کند. نتیجه یک صورت طبیعی‌تر، جوان‌تر و آرام است.

بهترین گزینه های لیفت صورت

اولین ملاقات با پزشک نقش تعیین کننده‌ای دارد. پزشک در این جلسه متوجه می‌شود گزینه‌ی مناسبی برای جراحی هستید یا نه.

افرادی که از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشند وانتظارات منطقی از نتیجه جراحی داشته باشند گزینه‌های مناسبی هستند.

بهترین کاندیداهای لیفت و جوان سازی صورت افرادی هستند که صورت و گردن آنها دچار افتادگی شده، پوست آنها هنوز خاصیت ارتجاعی دارد و ساختار استخوانی آنها محکم و کاملاً مشخص است.

به عنوان مثال، برای بسیاری از بیماران جوان بدون عمل جراحی لیفت صورت تنها از بوتاکس و فیلرها استفاده می‌شود. بیماران مسن تر غالبا از لیزر یا لایه برداری شیمیایی استفاده می کنند که روش‌های جوان سازی صورت با حداقل تهاجم هستند. جوان سازی صورت می تواند باعث افزایش عزت نفس شود، اما ظاهری کاملا متفاوت به بیماران نخواهد داد.

لیفت و جوانسازی صورت عمل زیبایی صورت قبل و بعد | انواع لیفت صورت | جراحی زیبایی صورت

به یاد داشته باشید پیری یک روند است و لیفت صورت تنها راه مقابله با پیری نیست. جوان سازی کامل صورت شامل یک سری اقدامات با برنامه ریزی دقیق است. از مراقبت از پوست و ضدآفتاب گرفته تا استفاده از فیلرها، بوتاکس، لیزر و درنهایت جراحی های جوان سازی همه می‌توانند نقش‌های تعیین کننده ای داشته باشند. لیفت و جراحی جوانسازی صورت می‌تواند تا حد زیادی سلامتی و نشاط صورت شمارا بازیابی کند، اما کمک زیادی به بهبود زیبایی صورت و داشتن ظاهر جوان تر می‌کند و درواقع با این عمل فرآیند تغییرات ناشی از افزایش سن در صورت و گردن شما حداقل 10 سال به عقب بر می‌گردد. هنر جراح پلاستیک این است که این بازگشت ظاهر شما به سن پایینتر، فرمی کاملاً طبیعی و نچرال داشته باشد.

جراحی جوانسازی صورت

به چه مواردی باید قبل از جراحی دقت کرد؟

دو مورد از مهمترین مواردی که شما و جراح باید قبل از تعیین وقت جراحی زیبایی در نظر بگیرید، عبارتند از:

احساسی که نسبت به ظاهر فعلی خود دارید (پزشک از شما می خواهد حداقل 3 مورد اصلی را شناسایی کنید)

توقع شما برای نتیجه لیفت صورت (پزشک شما را تشویق می کند که نسبت به نتایجی که انتظار دارید واقع بین باشید)

قبل از تصمیم به لیفت صورت، به دقت در مورد انتظارات خود فکر کنید، بنابراین آماده خواهید بود که آنها را با پزشک در میان بگذارید. او توصیه می کند که به آینه نگاه کنید و سه مورد را که بیشتر در مورد ظاهرتان شما را آزار می دهد، ذکر کنید. این سه مورد زمینه را برای بحث در مورد لیفت صورت قبل از عمل با پزشک فراهم می کند. زیرا وی برنامه ریزی می کند که چگونه با لیفت صورت چهره شما را بهبود بخشد.

پزشک برای کمک به این روند پیشنهاد می‌کند عکس هایی از خود بیاورید که ظاهر شما را در 10 تا 15 سال پیش نشان می دهد. این تصاویر به عنوان مدل برای کمک به پزشک در تعیین تکنیک‌های لیفت صورت برای بازگرداندن صورت شما به حالت جوانی، بسیار ارزشمند خواهد بود.

مشاوره جراحی لیفت صورت

اهداف پزشک در هنگام مشاوره لیفت صورت

در طی مشاوره های لیفت، پزشک چند هدف دارد.

معاینه فیزیکی صورت: پزشک در طول مشاوره لیفت صورت، تمام صورت را از ابرو و پلک ها گرفته تا گردن و ناحیه بالای قفسه سینه با دقت ارزیابی می کند. معاینه وی قبل از لیفت صورت شامل بافت کلی پوست و همچنین چین و چروک و ساختارهای زیرین است. همه افراد از ویژگی های صورت منحصر به فردی برخوردار هستند که به زیبایی و ظاهر کلی آنها کمک می کند. این اطلاعات مقدماتی برای لیفت صورت به او کمک می کند تا تعیین کند که چگونه صورت را برای بلند مدت به بهترین شکل تغییر دهد.

یکی از مناطقی که در تصمیم گیری در جراحی لیفت صورت مؤثر است وجود افتادگی در بافت های کنار چانه ها است. این نواحی با افزایش سن به تدریج دچار افتادگی می شوند و ظاهری مسن به فرد می دهند. وجود این افتادگی ها در کنار چانه و مجاورت خط خنده که به (jawl) معروف است، به پزشک نشان می دهد که شما از جراحی لیفتینگ سود می برید و این جراحی برای شما مناسب است.

مشاوره جراحی زیبایی صورت

مشاهده صورت در هنگام صحبت کردن، در طول معاینه لیفت صورت، ممکن است پزشک از شما بخواهد چندین عبارات مختلف را ادا کنید، بنابراین او می تواند ویژگی های صورت شما را در حالت متحرک نیز مشاهده کند.

تاریخچه پزشکی: شما باید همه اطلاعات از تاریخچه پزشکی خود، ازجمله هرگونه اطلاعات درمورد آلرژی‌های دارویی و درمان را ارائه دهید. پزشک علاوه بر داروهایی که درحال حاضر مصرف می کنید، باید درمورد هرگونه مسائل پزشکی یا جراحی‌های قبلی نیز بداند.

مصرف سیگار و دخانیات موردی است که حتماً باید به پزشک گفته شود. افرادی که سابقه مصرف سیگار دارند باید حداقل 2 هفته قبل کاملاً آن را قطع کنند. بی توجهی به این مسئله می تواند باعث ایجاد عوارض درپوست فرد یا خطوط برش جراحی شود که برای وی مشکلاتی ایجاد می کند.

لازم است کلیه داروهایی که می توانند اختلالاتی در انعقاد خون ایجاد کنند حدود 10 روز قبل از عمل قطع شود. این داروها شامل داروهایی مانند آسپرین، وارفارین، مسکن‌های خانواده NSAIDS مثل پروفن و ایندومتاسین و ناپروکسن، مکمل‌هایی مثل ویتامین E یا امگا-3 و انواع موادغذایی با منشاء گیاهی مثل سیر و ... می‌شود.

توصیه‌ها در پایان مشاوره لیفت صورت: پزشک با بهره گیری از تخصص خود در زمینه لیفت صورت و تجزیه تحلیل صورت شما به صورت فردی می‌تواند به شما بگوید که به نظر او بهترین روش برای دستیابی به بهترین نتیجه برای لیفت صورت چیست.

بهترین جراح لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی |  عمل زیبایی صورت قبل و بعد

عکاس صورت: پس از مشاوره لیفت صورت، یک عکاس از چهره شما برای پرونده پزشکی عکس می‌گیرد.

این عکس‌ها درک درست تغییرات لازم و مسائلی مثل عدم تقارن‌ها درصورت به جراح کمک می‌کند و همچنین ابزار مناسبی برای مقایسه نتایج قبل و بعد از عمل می باشد.

نکته مهم برای لیفت صورت و همچنین هر روش جوان سازی این است که فرد سالم، غیرسیگاری، باانگیزه باشد و انتظارات واقع بینانه ای از ظاهرخود پس از اتمام لیفت صورت داشته باشد.

لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

روش انجام لیفت صورت برای افراد مختلف متفاوت است و به صورت و نیازفرد مرتبط است.

روش لیفت صورت شامل ایجاد برش‌های پنهان، برداشت چربی از قسمت دیگری از بدن، پرکردن دقیق قسمت‌های توخالی و بخیه زدن لایه های عمیق برای تغییر شکل گونه‌ها و گردن است. با افزایش سن، بافت‌های چربی در صورت کاهش می‌یابد و باعث ایجاد فرورفتگی در گونه‌ها می‌شود. استفاده از چربی خود بیمار، برای پرکردن صورت، منجر به لیفت صورت طبیعی تر می شود.

برش‌ها برای لیفت صورت معمولا از یک خط طبیعی جلوی گوش یا درست در داخل غضروف های جلوی گوش شروع می‌شوند و در پشت لاله گوش تا پایین پوست سر ادامه می‌یابند. این کار به پزشک کمک می‌کند تا برش های لیفت صورت را پنهان کند، بنابراین پس از اتمام مراحل می توانید موهای خود راروی بخیه ها قرار داده و آنها را بپوشانید.

لیفت صورت چگونه انجام می شود

لیفت صورت و پیشانی | انجام لیفت صورت | جراحی لیفت صورت

ممکن است یک لوله تخلیه نازک و کوچک یا همان درن به طور موقت زیرپوست گوش قرار داده شود تا خونی که هنگام لیفت صورت در آنجا جمع می‌شود تخلیه شود. پزشک سر را پانسمان می کند تا تورم به حداقل برسد.

روز اول پس از جراحی روی بخیه‌ها همچنان با پانسمان پوشیده می‌شود. در هفته اول باید آنتی بیوتیک مصرف کنید. نوشیدن مایعات نیز اهمیت دارد. برای 10 روز اول، باید هنگام خواب سربالاتر از سایر اجزای بدن قرار گیرد تا تورم به حداقل برسد و ترمیم زخم به خوبی انجام شود. درد و ناراحتی‌های جسمی بعد از چندروز کاهش می‌یابد، اگر درد دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

در روز دوم می‌توانید پانسمان را بردارید. مرتبا از رختخواب بلند شوید، راه بروید و حرکت کنید. رژیم غذایی منظم داشته باشید.

در روز هفتم برای پیگیری لیفت صورت به پزشک مراجعه کنید. بعضی از بخیه ها در این روز برداشته می‌شوند. با ماساژدرمانی صورت، تلاش برای بهبود زخم هارا شروع کنید. ماساژدرمانی صورت به بهبود زخم کمک می کند.

مشاوره لیفت صورت

در روز دهم می‌توانید همه بخیه هارا بردارید. اگر همه چیزخوب پیش رفت، می توانید 10 تا 14 روز پس از لیفت صورت به کار خود برگردید. مراقبت از زخم شامل یک سیستم مراقبت از پوست است که حداقل شش ماه برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن باید انجام شود.

در هفته چهارم در نواحی گونه احساس کرخی و سفتی وجود دارد. بی حسی و سختی در نواحی گونه حداقل به مدت 10 تا 12 هفته پس از لیفت صورت طبیعی است. تمام فعالیت ها و تمریناتی را که قبل از لیفت صورت انجام می‌داده‌اید را می‌توانید از این هفته به بعد از سربگیرید.

لیفت صورت ترمیمی

برخی از بیمارانی که لیفت صورت انجام می دهند ممکن است پس از چندسال دوباره برای ترمیم لیفت مراجعه کنند. در تکنیک‌های قدیمی لیفت صورت از فن آوری و روش های پزشکی، کمتر از تکنیک ها و تجهیزات امروزی استفاده شده است. بنابراین در گذشته احتمال انجام لیفت های ثانویه بیشتر بود. تکنیک های لیفت صورت که در سال های گذشته توسط جراحان پلاستیک استفاده می شد برای زمان آن ها مناسب بود، اما به اندازه تکنیک های مدرن لیفت صورت ماندگاری نداشت. اما با روش های نوین نیز، همچنان لیفت های ثانویه افزایش یافته است، به این معنی که افراد بیشتری از نظر آماری به اقدامات ثانویه نیاز دارند. دلیل دوم این است که بیماران لیفت صورت را در سنین پایین تر انجام می دهند که سال های بیشتری از زندگی آنها باقی مانده است و با افزایش سن پوست صورت دچار افتادگی می شود و باید برای لیفت ثانویه مراجعه کنند.

لیفت صورت ترمیمی

جراحی زیبایی صورت | عمل زیبایی صورت قبل و بعد

با تجزیه و تحلیل دقیق و انجام درست لیفت صورت، از جراحی ثانویه لیفت جلوگیری می شود. یافتن یک جراح زیبایی دقیق، با دانش و تجربه برای انجام آماده سازی قبل از عمل برای لیفت صورت بسیار مهم است.

انجام جراحی لیفتینگ در حیطه رشته تخصصی جراحی پلاستیک است و انجام آن توسط افراد فاقد صلاحیت علمی و عملی می‌تواند خطرات بعضاً جبران ناپذیری داشته باشد. با مراجعه به جراح درست و با پشتوانه علمی و تجربه عملی کافی، شما هم می توانید از نتایج منحصر به فرد این عمل برخوردار شوید و عقربه زمان را حداقل 10 سال در چهره خود به عقب ببرید.

لیفت صورت و گردن

لیفت صورت (ریتیدکتومی) یک روش جراحی برای رفع افتادگی و چین و چروک صورت ناشی از افزایش سن و سایر عوامل است. 

جراحی لیفت صورت
با بالا رفتن سن، پوست صورت دچار افتادگی، چین و چروک، لکه‌ها و ناهنجاری‌های مختلف می‌شود که بر اثر افزایش سن، اشعه‌های خورشید، استرس‌های روزانه و عوامل دیگر (سیگار، نوشیدن، سوء تغذیه) ایجاد می‌شود. اکثر سالمندان با مشکلاتی مانند خطوط برجسته پیشانی، افتادگی ابروها، افتادگی پلک­‌ها، کیسه­‌های آویزان و خطوط زیر چشم، خطوط عمیق در ناحیه دهان و بینی، افتادگی گونه ­ها، از بین رفتن خطوط چانه و ... مواجه هستند.

یکی از جراحی­ های پلاستیک و زیبایی برای رفع مشکلات گفته شده، جراحی لیفت صورت یا ریتیدکتومی است. با جراحی­ لیفت و نوسازی صورت، افتادگی و بی نظمی در پوست پیشانی، صورت و گردن از بین می­رود. بافت چربی اضافی گونه و گردن برداشته می‌شود، فاسیا و بافت‌های چربی در محل‌های آناتومیک خود کشیده و آویزان می‌شوند، بافت‌های صورت تقویت می‌شوند، پلک‌ها اصلاح می‌شوند و می‌توان سایر مداخلات تکمیلی (مانند لایه‌برداری، پر کردن و بوتاکس) را نیز انجام داد.

جراحی لیفت و نوسازی صورت

عمل زیبایی صورت

لیفت پیشانی و ابرو

لیفت پیشانی و ابرو عملی است که برای جوانتر به نظر رسیدن از نظر زیبایی و رفع مشکلات ظاهری انجام می­‌شود. خطوط موازی در ناحیه پیشانی به دلیل افزایش سن و عوامل محیطی روی صورت ایجاد می­‌شود. این خطوط روی فرم ابروها و پلک­‌ها تاثیر منفی می­‌گذارند.علاوه بر خطوط موازی روی پیشانی یک خط عمودی بین ابروها نیز ایجاد می­‌شود. ممکن است افراد با گذشت زمان از این تصویر ناراحت شوند. با پیشرفت تکنولوژی در حوزه پزشکی می­‌توان با لیفت ابرو و پیشانی در مدت زمان کوتاهی این مشکلات را برطرف کرد. در حین عمل نیازی به بیهوشی عمومی نیست. مدت زمان این عمل بسته به شرایط بیمار ممکن است بین 25 تا 50 دقیقه متغیر باشد.

جراحی زیبایی لب

یکی از اعضای مهم صورت چه در مردان و چه در زنان لب­‌ها است. هنگامی که لب­‌ها آسیب دیده یا دارای هر گونه نقصی هستند، باید بدون برجای گذاشتن هیچ آثاری، درمان شوند. اولین شرط برای این کار انتخاب یک پزشک مجرب با تجهیزات مجهز است. قبل از انجام جراحی زیبایی لب، بررسی کامل پزشکی مفید است. زیرا قبل از عمل زیبایی لب در صورت وجود مشکل در دهان یا دندان، ابتدا باید این مشکل برطرف شود. روش‌های مختلفی برای زیبایی لب‌ها اعمال می‌شود که چهره را بسیار زیباتر نشان می‌دهند. هم برای رفع ناهنجاری‌های مادرزادی یا اکتسابی و هم برای پر کردن لب‌های نازک می‌توان با تکنیک‌های مختلف عمل‌های زیبایی را انجام داد.

جراحی زیبایی لب

گونه ­گذاری (پروتز گونه)

ساختار گونه تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارد. گونه‌های نازک و بیرون زده به معنای ظاهری بسیار زیباتر برای اکثر افراد است. گونه­‌های افتاده از نظر ساختاری و چانه­‌های بسیار بلند یا نوک تیز مطابق میل بیماران اصلاح و با گونه­ گذاری بوسیله پروتز گونه با سایر قسمت‌­های صورت هماهنگ می­‌شوند.

جراحی زیبایی صورت برای چه سنی مناسب است؟

محدودیت سنی خاصی برای کاربردهای انواع جراحی صورت وجود ندارد. اما در صورت عدم نیاز پزشکی، برای بهره ­مندی از کاربردهای زیبایی، سن بالای 18 سال الزامی است.

به خصوص در مردان و زنان بالای 40 سال، افتادگی و تغییر شکل­‌های مختلف در ناحیه صورت به دلیل افزایش سن شروع می­‌شود. اگرچه تغییرات در پوست به دلیل افزایش سن است، اما برخی از عوامل خارجی باعث می‌­شود که این تغییرات بارزتر شوند. دلایلی مانند استعمال دخانیات و مشروبات الکلی، عدم توجه به نظافت صورت، رژیم غذایی نامنظم، آلودگی هوا، عدم مصرف آب کافی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استرس زیاد از عوامل مهم در ایجاد افتادگی و خطوط بر روی پوست صورت هستند. برای معکوس کردن این وضعیت و به تعویق انداختن علائم پیری از انواع عمل­ زیبایی صورت استفاده می‌­شود.

نمونه جراحی زیبایی صورت

لیفت صورت | عمل زیبایی صورت

عمل زیبایی صورت در نواحی خاص صورت و همچنین قسمت­‌هایی از پوست صورت که دارای افتادگی و خطوط هستند؛ اعمال می­‌شود. مردان و زنان از تمام گروه‌های سنی بالای 18 سال می‌­توانند زیبایی صورت را برای نواحی مختلف مانند بینی، پیشانی و اطراف چشم داشته باشند.

مراقبت­ های بعد از انواع جراحی زیبایی صورت

ممکن است بعد از انواع جراحی زیبایی صورت درد خفیفی وجود داشته باشد ولی معمولا با استفاده از مسکن قابل کنترل است.

ممکن است تورم و گاهی کبودی روی صورت، گردن و حتی روی پلک­‌ها ایجاد شود. برای به حداقل رساندن این علائم ازپانسمان و پمادهای مخصوص استفاده می­‌شود. پس از 1-2 روز پانسمان برداشته می­‌شود و بهبودی حاصل می­‌شود. بخیه ­ها نیز به طور خود به خود در عرض 7 روز بهبود می­یابند و فرد می‌­تواند در اولین فرصت بعد از 10 روز استراحت به کار و زندگی اجتماعی بازگردد. اسکارهای ناشی از جراحی لیفت صورت از جلوی گوش تا پشت گسترش می‌یابند، این اسکارها با گذشت زمان شروع به محو شدن کرده و نامشخص می‌شوند. 

خطوط برش پنهان در چین‌ها و خطوط طبیعی صورت را می‌توان حتی در اوایل دوره با آرایش پوشاند. احساس تنش، بی حسی و گزگز در صورت و گردن در عرض چند هفته خود به خود برطرف می‌شود. برای بهبودی سریعتر و عوارض ناشی از عمل کمتر به نکات گفته شده توسط پزشک خود گوش داده و تمامی آنها را رعایت کنید.

روند بهبودی پس از عمل زیبایی صورت

جراحی‌های زیبایی صورت عمل­‌هایی هستند که معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می­‌شوند. در عمل‌­های زیبایی صورت، پوست بیمار، سن، ساختار ناحیه موردنظر، فرم گوش و غیره نقش تعیین کننده­ای بر روند بهبودی بیمار دارند. برای بیمارانی که می خواهند روند بهبودی سریعتری داشته باشند و نتیجه خوبی بگیرند بسیار مهم است که توصیه­‌های پزشک خود را جدی بگیرند و تمام نکات گفته شده را رعایت کنند.

دکتر محمد ثابت متخصص انواع جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی صورت

دکتر محمد ثابت فوق تخصص جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی است. ایشان سابقه انجام انواع جراحی زیبایی صورت شامل بینی، پلک، لیفت صورت، جراحی زیبایی گوش، پروتز گونه و ... را دارند. مهارت و تخصص بالای ایشان در انجام انواع جراحی زیبایی صورت همیشه باعث رضایت بیماران بوده است.

هزینه انواع جراحی زیبایی صورت

هزینه انواع جراحی زیبایی صورت بسته به نوع جراحی و پزشک متخصص متفاوت است. برای اطلاع از قیمت انواع جراحی زیبایی صورت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پزشک بعد از معاینه و بررسی دقیق هزینه جراحی را به شما اطلاع دهد.

آیا بعد از جراحی زیبایی صورت زخمی روی صورت بیماران باقی می ماند؟

در اکثر جراحی‌های زیبایی صورت، جای زخم باقی می‌ماند، اگرچه مقدار آن متفاوت است. اما جراحان متخصص این اسکارها را تا حد امکان در نواحی مربوطه پنهان می‌کنند. اسکارها در جراحی بینی در داخل بینی یا در عمل لیفت صورت در پشت گوش پنهان می شوند. توجه داشته باشید که حتی اگر اسکارها در ناحیه ای باشند که قابل مشاهده باشند، مبهم هستند.

دکتر محمد ثابت | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

به اشتراک بگذارید :